از مدیران و کارکنان آموزش و پرورش استان تهران تقدیر شد

در آئینی با حضور سردار ذوالقدر از مدیران و کارکنان آموزش و پرورش استان تهران تقدیر شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سردار سید احمد ذوالقدر ظهر امروز در نشستی مشترک با مدیران کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران که به مناسبت هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم در محل این اداره کل برگزار شد با اشاره به تلاش بسیج برای در اختیار قراردادن اردوگاه‌های مختلف به دانش‌آموزان اظهار کرد: در این راستا آمادگی کامل داریم تا اردوگاه دانش‌آموزی به یادمانی برای شهدا و مناطق عملیاتی تبدیل شود تا دانش‌آموزان ضمن بازدید از این اردوگاه با دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس از نزدیک آشنا شوند.

وی با اشاره به فشار روانی کرونا بر خانواده‌ها طی یک سال اخیر پیشنهاد داد واحد عملی آمادگی دفاعی دانش‌آموزان به صورت عملی در اردوگاه‌های منتخب و در بازه زمانی تقسیم بندی شده برگزار شود تا دانش‌آموزان با رعایت همه موارد بهداشتی ضمن ملاقات همکلاسی‌های خود، روحیه شادی بگیرند و این اقدام تاثیر مثبتی در روحیه آنها خواهد گذاشت.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران با تاکید بر تقدم تربیت بر آموزش افزود: فرصت‌های بسیاری برای آموزش دانش‌آموزان وجود دارد اما اگر دانش‌آموز خوب تربیت نشود، آموزش پذیر نیز نخواهد بود.

وی با اشاره به عدم توقف آموزش در سنگرهای دفاع مقدس عنوان کرد: شهید فهمیده سمبل دانش آموزان است و با اینکه 13 سال داشت تربیت شده 1400 ساله بود به دلیل اینکه در مکتب دین و اسلام پرورش یافته بود.

در ادامه هادی حفیظی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران با اشاره به عملکرد این نهاد در شرایط کمبود منابع، امکانات و اعتبارات گفت: در مدتی که بیماری کرونا فراگیر شد و بخشی از فعالیت‌های آموزشی و حضور دانش‌آموزان در مدارس محدود شده بود، بخشی از برنامه‌ها قابلیت‌های اجرایی نداشت اما یکی از قابلیت‌های خوب بسیج و آموزش پرورش که استان تهران پیشتاز این حرکت بود و تجربه خوبی در این زمینه کسب کرد، برگزاری اردوهای مجازی راهیان نور در بستر فضای مجازی بود که نشان داد فعالیت‌های فرهنگی مذهبی محدود به فضای حقیقی نیست و می‌توان این فعالیت‌ها را در بستر فضای مجازی با ظرفیتی چند برابر انجام داد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده توسط بسیج در مدت زمان شیوع بیماری کرونا افزود: با کمک دانش‌آموزان و معلمان تولید ماسک در مدارس فنی و حرفه‌ای آغاز شد و در همان ابتدا حدود یک میلیون ماسک توسط این گروه تولید شد و در اختیار مردم قرار گرفت.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران با اشاره به اجرای موفق طرح شهید سلیمانی بیان کرد: در دوران همه گیری کرونا هم معلمان بسیجی و هم دانش‌آموزان خوب درخشیدند که از جمله اقدامات آنها می‌توان به برگزاری رزمایش‌های کمک‌های مؤمنانه، پویش همکلاسی هوشمند و همکلاسی مهربان برای تهیه تبلت و گوشی هوشمند اشاره کرد.

وی با اشاره به تجربه موفق هم افزایی مشترک بین سپاه و آموزش و پرورش گفت: احتمالا با تداوم شرایط متأثر از کرونا بخشی از برنامه‌ها باید متناسب با این فضا اجرا شود و در صورتی که امکان دسترسی مستقیم به مخاطب به وجود بیاید امکان فعالیت حضوری نیز فراهم می‌شود.

در ادامه این جلسه، سردار ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران از مدیران و کارکنان اداره آموزش و پرورش استان تهران با اهدای شاخه گل و لوح تقدیر قدردانی کرد.

انتهای پیام/*

کد خبر 662336

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =