کد خبر 662358
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۰
کارنامه ای سیاه از جنایات ضد بشری آل سعود

رژیم آل سعود درحالی برای بهبود چهره خود در جهان تلاش می‌کند که کارنامه‌ای سیاه از جنایت‌های ضد بشری دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  به نقل الخلیج الجدید، وزارت دفاع عربستان در 10 آوریل با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام سه سرباز این کشور خبر داد که بر اساس بیانیه وزرات‌خانه مذکور این سه فرد جرم خیانت بزرگ را مرتکب شده زیرا تحقیقات از آنها ثابت کرد آن‌ها با دشمن علیه عربستان و منافع نظامی آن همکاری کرده‌اند. این افراد بعد از اثبات محکومیت آنها و طی روال اداری، به اعدام محکوم شدند و این حکم در فرماندهی منطقه جنوبی اجرا شد.

جزییاتی دیگری از جرم و گناه این سربازان اعلام نشد.

«علی الاحمد» منتقد رژیم آل سعود در واشنگتن اعلام کرد که کلیپی از سربازان در حال سوزاندن و زیر پا گذاشتن عکس « محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در توییتر منتشر شده بود.

با توجه به جنایت‌ها و سیاست رژیم سعودی دلایل اعدام سربازان می‌تواند از جمله دست داشتن در فروش غیرقانونی سلاح در یمن یا شاید توهین به رژیم آل سعود و سوزاندن تصویر ولیعهد سعودی باشد.

اگر دلیل اعدام سربازان به دلیل سوزاندن تصویر ولیعهد سعودی باشد این امر باعث می شود چهره ولیعهد سعودی سیاه تر از قبل گردد، درحالی‌که پیش از این نیز سازمان اطلاعات آمریکا محمد بن سلمان را به مشارکت قتل « جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی در سال 2018 متهم کرد و هرچه بن سلمان تلاش کند ، قادر نخواهد بود این جنایت را از انظار جهانیان بپوشاند.

عصبانیت ولیعهد سعودی منجر به کشته شدن خاشقجی شد . وی عربستان را ترک کرد و به دلیل اینکه یکی از ستون‌نویس‌های روزنامه واشنگتن پست بود و از سیاست ولیعهد سعودی انتقاد می‌کرد، کشته شد.

بازداشت منتقدان سعودی

بازرگانان و سیاستمداران غربی و مشتاق معامله با عربستان سعودی ، باید اقدامات این شاهزاده بی‌پروا از جمله رهبری جنگ یمن که بن سلمان معتقد بود ظرف چند هفته پیروز می‌شود ، اما اکنون وارد هفتمین سال خود می‌شود، را در نظر بگیرند.

همچنین محاصره قطر در ژوئن 2017 ،دستگیری و بازداشت بیش از 400 سعودی بازرگانان و شخصیت‌های ارشد و میلیون‌ها دلار باج‌گیری از آن‌ها از دیگر اقدامات بن سلمان است.

زندانی شدن « لجین الهذلول»، فعال برجسته سعودی ، در راهروهای قدرت سیاسی غرب به هیچ وجه اضطراب ایجاد نکرد درحالی‌که وی از زمان دستگیری در ماه مه 2018 تحت شکنجه و شوک الکترونیکی قرار گرفت و در نهایت محاکمه شد.

سرانجام لجین الهذلول پس از 1001 روز زندانی در فوریه سال جاری تحت شرایط سخت و خاصی آزاد شد و مقامات سعودی هرگز به ادعاهای وی در خصوص شکنجه‌اش توجهی نکردند.

هزاران زندانی سیاسی در زندان‌های آل سعود بر اثر شکنجه مقامات سعودی در حال لنگیدن هستند.

شکنجه‌های آل سعود شامل « سلمان العوده» مبلغ بارز سعودی و همچنین « عبدالرحمن السدحان» فعال سعودی شد که وی اخیرا به 20 سال زندان به دلیل انتقادش در توییتر از آل سعود محکوم شد.

چهره سیاه محمد بن سلمان

هر قدمی که بن سلمان برای احیای چهره خود و بازنمایی عربستان به عنوان جامعه‌ای مدرن و باز که «اسلام میانه رو» در آن رونق دارد ، برمی دارد ، زنی به نام «خدیجه چنگیز» نامزد جمال خاشقجی برای یادآوری جنایت وی ظاهر می‌شود.

هنگامی که بن سلمان سعی کرد از صندوق سرمایه گذاری عمومی سعودی برای خرید «نیوکاسل یونایتد »، یک باشگاه فوتبال در انگلستان استفاده کند ، خدیجه چنگیز برای به چالش کشیدن پیشنهاد این تصرف در آنجا بود بدین ترتیب ولیعهد سعودی در این زمینه شکست خورد.

همچنین زمانی که ولیعهد سعودی 100 میلیون دلار برای میزبانی رقابت میان « آنتونی جوشوا» و «تایسون فیوری» بوکسور های انگلیسی هزینه‌کرد، خدیجه چنگیز از روزنامه تلگراف برای ابراز خشم خود استفاده کرد و گفت: من بعد از این همه مدت نمی‌توانم باور کنم درحالی‌که همه شواهد گناه و جنایت ولیعهد سعودی را اثبات می‌کنند ولی با این وجود عربستان می‌تواند میزبان رویدادهای ورزشی جهانی باشد و ولیعهد سعودی چنین اقدامی را در راستای بهبود وجه خود در سطح جهان انجام می‌دهد.

رویدادهای ورزشی و فعالیت‌های پرهزینه ولیعهد سعودی ، ننگ قتل خاشقجی را از بین نخواهد برد و وی برای بهبود چهره خود ، مجبور است عدالت را در مورد الهذلول اجرا کند و اتهامات علیه العوده را کنار بگذارد و او را آزاد کند و همچنین به حبس غیرعادلانه السدحان پایان دهد و هزاران زندانی آزادی بیان را نیز آزاد کند. همچنین وی مجبور است مسئولیت جنایت خود را بپذیرد و به آن‌ها اعتراف کند درحالی‌که بر اساس نظریه بسیاری از کارشناسان وی چنین اقداماتی را انجام نمی‌دهد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 662358

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =