اصولگرایان در صورت نامزدی آیت‌الله رئیسی با هم ائتلاف می‌کنند

فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر آیت‌الله رئیسی کاندیدا شود، تعدد کاندیداها در جریان اصولگرایی از بین خواهد رفت و همه اصولگرایان برروی ایشان اجماع خواهند کرد.

حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: نمونه‌های بسیاری از تجربیات وحدت و همگرایی در جریان اصولگرایی وجود دارد و البته فرازونشیب‌های بسیاری را هم شاهد بودیم. به نظر می‌رسد در این دوره از انتخابات برای اینکه تجربه وحدت در جریان اصولگرایی تکرار شود، باید به رقیب نگاه کرد؛ یعنی اگر رقیب قوی وارد میدان انتخابات شود، اصولگرایان چاره‌ای جزء وحدت و اجماع روی یک نامزد انتخاباتی ندارند، اما اگر رقیب قوی نباشد، ائتلاف و اتحادی شکل نمی‌گیرد و انتخابات جنبه رقابت درون‌جریانی پیدا خواهد کرد و تعدد کاندیداهای اصولگرا را خواهیم داشت.

وی با بیان این‌که اگر ائتلافی درون جریان اصولگرایی شکل نگیرد، رئیس‌جمهوری که انتخاب می‌شود، رئیس‌جمهور حداقلی خواهد بود، گفت: از رئیس‌جمهور حداقلی نمی‌توان انتظار داشت که بتواند مشکلات کشور را حل کند و در عین حال ممکن است خود او هم به مشکلی برای نظام تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰ آماده همکاری با آیت‌الله رئیسی هستند

این فعال سیاسی اصولگرا درباره احتمال کاندیداتوری آیت‌الله رئیسی عنوان کرد: نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری به شرایط خاصی بستگی دارد. اگر آیت‌الله رئیسی کاندیدا شود، تعدد کاندیداها در جریان اصولگرایی از بین خواهد رفت و همه اصولگرایان برروی ایشان اجماع خواهند کرد، اما اگر وی نامزد انتخابات نشود، اجماع میان اصولگرایان کاری دشوار خواهد بود.

کنعانی‌مقدم کاندیداتوری سران دو قوه مقننه و قضائیه را برای انتخابات ریاست جمهوری به صلاح ندانست و اظهار کرد: سران دو قوه اگر توانایی لازم را در خود می‌بینند و دارای برنامه هستند، بهتر است در همان قوه‌ای که ریاست آن را برعهده دارند، پیاده و مشکلات آن را حل کنند. اما اگر آقایان بیایند و کاندیدا شوند و رأی نیاورند، هم آن قوه را از دست داده‌اند و هم اینکه ممکن است آینده سیاسی خودشان را با مخاطرات جدی مواجه سازند؛ بنابراین بهتر است نامزد نشوند و فضا را به افراد جدید و باانگیزه بسپارند.

انتهای پیام/*

کد خبر 662405

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =