کد خبر 662429
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
آتش بس 139 بار از سوی ائتلاف سعودی در الحدیده نقض شد

منابع یمنی از پیشروی‌های چشمگیر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در شمال مأرب و کنترل بر همه مناطق صحرایی میان مأرب و شرق استان الجوف خبر دادند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  به نقل از البوابه، پیشروی‌های نیروهای صنعا در اطراف مأرب در حالی ادامه دارد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حلقه محاصره نیروهای ائتلاف سعودی را در شمال مأرب تنگ تر کرده‌اند.

منابع محلی در استان مأرب گزارش دادند: نیروهای صنعا موفق به کنترل بر همه مناطق صحرایی میان شمال شهر مأرب و شرق استان الجوف شده‌اند و این مناطقی است که نیروهای ائتلاف در جنگ پس از کنترل نیروهای صنعا بر استان الجوف از آن استفاده می‌کردند.

این منابع بیان کردند: نیروهای صنعا عملیات گسترده‌ای را علیه آخرین مواضع نیروهای ائتلاف در صحرای «جدافر» از توابع مناطق «خب و الشعف» در شرق استان الجوف انجام دادند و پس از نبرد سنگین نیروهای صنعا موفق به کنترل بر همه مناطق صحرایی «جدافر» و جاده مواصلاتی میان استان‌های مأرب و الجوف شدند که این به قطع خطوط امداد رسانی نیروهای ائتلاف به شهر مأرب نقش بسزایی دارد.

این منابع بیان کردند: نیروهای ائتلاف سعودی متحمل تلفات و خسارات سنگین در جریان نبرد پاکسای صحرای «جدافر» شدند.

دهها نفر از نیروهای ائتلاف کشته و زخمی شده‌اند که در میان کشته شدگان «سعید بن صالح محمد بن طالب»، «صالح بن حسن لمد»، «صالح بن علی قریح»، «ناجی محمد سیف مثنی»، «عبدالرحمن الرضی»، «مروان محمد بطاح» و «اسامه محمد الربع الاهجر» به چشم می‌خورند.

این منابع افزودند: در جریان این نبرد همچنین شماری از فرماندهان نیروهای ائتلاف از جمله «ناصر بن طالب العراده»، «فهید علی معیلی»، «سالم ناجی علی محبوب»، «ناصر محمد علی الاشرم»، «عبدالله ربیش التام» و «صادق محمد جابر المقترحی» زخمی شده‌اند.

این منابع بیان کردند: هنوز از سرنوشت شمار زیادی از فرماندهان نیروهای ائتلاف در محور شمالی خبری در دست نیست. این پیشروی‌های نیروهای صنعا در سایه فروپاشی مداوم نیروهای ائتلاف در اطراف شهر مأرب رخ می‌دهد. نیروهای صنعا در جریان عملیات «فأمکن منهم» در سال گذشته موفق به آزادسازی الجوف شده بودند.

درگیری شدید میان نیروهای وابسته به امارات در ساحل غربی یمن

منابع یمنی از درگیری میان نیروهای وابسته به امارات در شهر «المخا» در استان تعز یمن خبر دادند و اعلام کردند که دامنه اختلافات میان این گروه‌ها روز به روز بیشتر می‌شود.

همزمان منابع محلی در شهر «الخوخه» در جنوب استان الحدیده هم از درگیری میان نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در این شهر خبردادند و اعلام کردند که در این درگیری که میان گروه موسوم به «لواء تهامه» و گروه وابسته به «طارق عفاش» رخ داده است، سه غیرنظامی قربانی شده و دو غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

آتش بس 139 بار از سوی ائتلاف سعودی در الحدیده نقض شد

منابع نظامی یمنی اعلام کردند که ائتلاف سعودی و مزدوران آن طی ساعات گذشته بیش از 139 بار آتش بس در الحدیده را نقض کرده‌اند که شامل پروازهای جاسوسی و نیز حملات با توپخانه و دیگر آتشبارها بوده است.

ورود 20 فرمانده و افسر پس از آموزش از سوی اسرائیل به تعز 

منابع محلی در تعز اعلام کردند که 20 فرمانده و افسر پس از اینکه به دست افسران رژیم صهیونیستی در ابوظبی تحت آموزش قرار گرفته‌اند به المخا در استان تعز وارد شدند.

این منابع اعلام کردند: در راس این افسران، «علی سالم الحسنی»، «ابوزرعه المحرمی»، «رائد الحبهی» قرار دارند. در کنار آن فرماندهانی هستند که ماموریت نظامی به نفع رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند.

منابع مذکور فاش کردند: این پس از آن رخ می‌دهد که یک هواپیمای اماراتی به شکل ناگهانی و بدون اطلاع دولت دست نشانده ریاض در فرودگاه عدن بر زمین نشسته بود.

این منابع احتمال دادند که این همان هواپیمایی باشد که «عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی جنوب جمعه گذشته با آن از ابوظبی وارد عدن شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 662429

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =