کد خبر 662557
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
همدلی ایرانی

رئیس قرارگاه اطعام مهدوی کمیته امداد با اشاره به مشارکت خیرین و نیکوکاران برای کمک به نیازمندان و مددجویان گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا به امروز ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار پرس غذا در بین نیازمندان توزیع شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، آئین توزیع 10 هزار کالای معیشتی ویژه مددجویان کمیته امداد با مشارکت ستاد اجرای حضرت امام (ره) و همچنین کمیته امداد آغاز شد.

مجید باجلان رئیس قرارگاه اطعام مهدوی کمیته امداد در این مراسم اظهار کرد: نهادهای زیرمجموعه دفتر مقام معظم رهبری در اجرای پویش‌های ایران همدل همکاری ویژه‌ای را داشته‌اند در این ارتباط بنیاد احسان وابسته ستاد اجرایی فرمان امام کمکهای شایانی را به کمیته امداد و نیازمندان داشته و دارد.

وی با اشاره به اجرای 3 پویش از سوی کمیته امداد خاطرنشان کرد: نخستین پویش ایران همدل در ماه مبارک رمضان سال 99 اجرا شد و در ادامه پویش ایران همدل 2 در ماه محرم و صفر در قالب اطعام و احسان حسینی اجرا شد و در ماه مبارک رمضان امسال نیز پویش ایران همدل 3 در قالب اطعام مهدوی و افطاری ساده در حال اجرا است که در اجرای این پویش دستگاه‌ها و سازمانهای مختلفی از جمله ستاد اجرایی حضرت امام، بنیاد احسان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آستان قدس  و... مشارکت دارند.

رئیس قرارگاه اطعام مهدوی کمیته امداد تصریح کرد: تاکنون به غیر از کمکهای بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی در فرآیند اجرای پویش ایران همدل و در قالب اطعام مهدوی و افطاری ساده؛ کمکهایی نیز از سوی خیرین و نیکوکاران جمع‌آوری شده که کمکها در این حوزه توزیع 7 میلیون و 500 هزار پرس غذایی بوده که برآورد ما افزایش این تعداد به 15 میلیون پرس غذا تا ماه مبارک رمضان است که آمار سال گذشته در این زمینه 13 میلیون پرس غذا بوده است.

باجلان ادامه داد: همچنین در فرآیند سومین مرحله پویش ایران همدل در قالب افطاری ساده، یک میلیون و 650 هزار افطاری ساده داده شده است همچنین یک میلیون و 150 هزار بسته معیشتی نیز در این ایام در مناطق مختلف توزیع شده است که برآورد ریالی موارد اشاره شده بالغ بر 550 میلیارد تومان محاسبه شده است.

رئیس قرارگاه اطعام مهدوی کمیته امداد ادامه داد: همچنین با راه‌اندازی قرارگاه امام حسن(ع) به ریاست فرمانده سپاه و همچنین با مشارکت بسیج، آستان قدس، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی موضوعات در این قرارگاه با هدف کمک به محرومان و مستضعفان در قالب پویش‌های مختلف تدوین می شود.

باجلان ادامه داد: همزمان با اجرای سومی مرحله پویش همدل، پویش ایران مهربان نیز در ماه رمضان برای جذب حامی بر اطعام تحت پوشش امداد در حال اجرا است.

وی در این باره گفت: 146 هزار نفر ایتام با سرانه پرداختی 550 هزار تومان و 230 هزار نفر نیز در طرح محسنین با سرانه 260 هزار تومان تحت پوشش امداد قرار دارند که بنا داریم در قالب پویش ایران مهربان تعداد حامیان ایتام را افزایش دهیم و در واقع طرح هر ایرانی حامی یک فرزند یتیم و محسنین را در قالب پویش ایران مهربان عملیاتی کنیم.

رئیس قرارگاه اطعام مهدوی کمیته امداد گفت: همچنین در ایام شهادت مولی موحدین امیر المومین (ع)؛ بنیاد مستضعفان 87 میلیارد تومان با سرانه 500 هزار تومان برای هر یتیم تحت پوشش امداد و بهزیستی پیش بینی کرده بود که این رقم به حساب افراد واریز شده است.

باجلان با اشاره به مشارکت 80 هزار نفر نیروهای داوطلب و جهادی گفت: سال گذشته حدود 2 هزار آشپزخانه برای طبخ و توزیع غذای گرم راه‌اندازی شده بود که امسال تعداد آنها به بیش از 3500 آشپزخانه رسیده است.

به گزارش تسنیم، مدیرکل کمیته امداد استان تهران نیز در این مراسم با اشاره به تأمین 10 هزار سبد کالای معیشتی از سوی بنیاد احسان خاطرنشان کرد: بسته‌های اشاره شده توسط کمیته  امداد استان تهران در کمربند غربی استان توزیع خواهد شد.

وی گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده این بسته‌ها در شهرستانهای ملارد، شهر قدس، صباشهر، صفادشت، شهریار، پرند، بهارستان و... توزیع خواهد شد.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 662557

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =