کد خبر 662604
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
روز قدس تجلی وحدت جهان اسلام است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: روز قدس نمایش وحدت جهان اسلام و زمینه‌ساز تحقق یکپارچگی ملت‌های مسلمان است.

عباس مقتدایی خوراسگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: روز قدس روزی است که وحدت جهان اسلام درباره موضوعات مشترک برجسته شده و بستری برای تحقق یکپارچگی جهان اسلام است.

وی گفت: هر چه پیشتر می‌رویم با افزون‌تر شدن مقاومت اسلامی، بیداری اسلامی افزایش یافته و‎ نگاه امت‌محورانه جای خود را به نگاه‌های منطقه‌ای، بخشی و خُرد می‌دهد، از این‌رو به نظر می‌رسد جهان اسلام اینک به این خودباروی رسیده که در نتیجه وحدت می‌تواند حد بالاتری از منافع را برای امت اسلامی ایجاد کند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: کشورهای مسلمان قاره‌های مختلف جهان همگی اصول و مبانی مشترک دارند، بنابراین اگرچه دولت‌ها راه خودشان را می‌روند اما ملت‌ها به سمت نزدیک‌تر شدن در حرکت هستند.

مقتدای خوراسگانی افزود: رویکرد اصلی جمهوری اسلامی ایران حمایت از ملت‌های مظلوم، جنبش‌های آزادی‌بخش و اقدامات قانونی است که امت اسلامی متناسب با رویکردهای اسلامی انجام می‌دهد، از این‌رو بدون همواره مواضع جمهوری اسلامی بدون هیچ‌گونه دخالتی در امور داخلی کشورها، برای ملت‌های جهان الهام‌بخش بوده است.

وی تاکید کرد: در نتیجه آن امروز قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران افزایش یافته و ملل مسلمان آن را مرکز قدرتمند دارای الهام‌بخشی شناخته و می‌دانند، همچنین دولت‌ها نیز از این مزیت غافل نیستند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امروزه نظام سلطه به‌دنبال سلطه‌گری و جمهوری اسلامی به دنبال نفی سلطه قدرت‌های بزرگ است، البته در این مسیر پیروزی‌های متعددی به‌دست آمده که متعلق به همه جهان اسلام است و باید از این سرمایه عظیم محافظت شود.

مقتدای خوراسگانی از قدس به عنوان موضوع اصلی امت اسلامی یاد کرد و افزود: پافشاری جمهوری اسلامی بر این امر، پافشاری و اصرار بر رویکرد اسلامی و حمایت از مسلمانان است.

انتهای پیام/*

کد خبر 662604

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =