روز قدس، یادآوری سالانه ضرورت اخلاقی همبستگی جهانی با فلسطین است

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در آستانه روز جهانی قدس، فلسطین را به عنوان سنجشی برای عدالت توصیف کرد و گفت که ایران با افتخار در کنار مردم فلسطین در برابر رژیم آپارتاید اسرائیل ایستاده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،« «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در آستانه روز جهانی قدس با تأکید بر لزوم همبستگی جامعه جهانی با فلسطین تأکید کرد که ایران با افتخار در کنار مردم فلسطین ایستاد.

وی در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد در خصوص همبستگی ایران با مردم فلسطین در مقابل رژیم آپارتاید صهیونیستی نوشت: «فلسطین ملاک سنجشی برای عدالت است. شمار اندکی از این آزمون سربلند بیرون آمده‌اند اما ایران با افتخار در کنار مردم فلسطین که در برابر قساوت یک رژیم آپارتاید مقاومت می‌کند، ایستاد».

محمدجواد ظریف سپس تصریح کرد: «روز قدس، یادآوری سالانه ضرورت اخلاقی همبستگی جهانی با فلسطین است».

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این پیام توییتری خود که به زبان‌های ترکی و عربی منتشر شده بود، از هشتگ #راهکار دموکراتیک=همه‌پرسی فلسطین استفاده کرده بود.

مقام‌های جمهوری اسلامی بارها با دفاع از حقوق مردم فلسطین تأکید کرده‌اند که همه‌پرسی از ملت فلسطین، بهترین راهکار برای حل مسئله این کشور است و باید ملت فلسطین خود برای کشور خویش تصمیم‌گیری کنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

کد خبر 662843

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =