حجت‌الاسلام تقوی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

فلسطین بخشی از هویت ملی و تاریخ اسلام است

انتقاد از اقدام نسنجیده ستاد کرونا در حذف راهپیمایی خودرویی
کد خبر 662940
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
فلسطین بخشی از هویت ملی و تاریخ اسلام است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: فلسطین بخشی از هویت ملی ما و تاریخ ملت اسلام است.

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: فلسطین بخشی از هویت اسلامی ما بوده و نمی‌توان از آن چشم پوشید، چرا که بخشی از تاریخ ملت اسلام در فلسطین رقم خورده است.

وی با اشاره به شکل‌گیری بخشی از هویت مسلمانان در فلسطین گفت: از سویی ما مسلمانیم و بر اساس معارف اسلامی و آموزه‌های دینی باید ندای مظلومان را شنیده و آن را بازتاب دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی روز قدس را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: نامگذاری این روز از سوی امام خمینی (ره) بازتاب سیاسی و جهانی داشته و در سیاست‌های بین‌المللی تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر این‌که نباید به سادگی از موضوع برگزاری راهپیمایی روز قدس و سر دادن ندای مظلومیت ملت فلسطین عبور کرد، یادآور شد: جای تاسف دارد که ستاد ملی کرونا به جای استفاده از شیوه‌های متناسب برای گرامیداشت این روز، اقدام به پاک کردن صورت مسئله کرده است.

وی با انتقاد و اعلام مخالفت با این تصمیم نادرست، گفت: این امکان فراهم بود که مردم در میدان آزادی و در فضای باز با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی ندای حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی را فریاد بزنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: درصورتی که امکان حضور مردم نیز فراهم نمی‌بود، با شیوه‌های مختلف دیگری مانند برگزاری راهپیمایی خودرویی و موتوری زمینه حضور مردم و پاس‌داشت این روز بزرگ مهیا بود.

حجت‌الاسلام تقوی تصریح کرد: ستاد ملی کرونا به جای پاک کردن صورت مسئله می‌توانست راه‌حل‌ها و پیشنهادات دیگر را بررسی و ترتیبی اتخاذ کند که صدای مظلومیت مردم فلسطین در روز جهانی قدس به گوش جهانیان رسانده شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 662940

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =