کد خبر 663326
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
فرشته 43 ساله به اسم محمد + جزئیات

محمد جوان مشهدی بعد از مرگ هم جان بخشی کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مرد مشهدی پس از حادثه ای که برایش رخ داد دچار مرگ مغزی شد و به بیماران جان دوباره بخشید.

شیوع کرونا و بحران‌های چهارگانه‌اش که جامعه را در خوف‌ورجا فرو برده، بر همه‌چیز و همه‌جا تأثیرگذار بوده است. به گفته مسئول فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بحران کرونا در تعداد عمل‌های اهدای عضو هم تأثیر گذار بوده است تا جایی که به نسبت گذشته در این جراحی‌ها 57درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم.

دکتر ابراهیم خالقی با اشاره به ادامه‌دار بودن جراحی‌های پیوند عضو در مشهد بیان کرد: در آخرین عمل پیوند عضو، از اهداکننده مرگ مغزی، پیکر محمددرودی 43ساله از بیمارستان حکیم شهرستان نیشابور به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شد.

به گفته این مسئول، با انتقال پیکر مرحوم درودی به بیمارستان منتصریه مشهد، مراحل تأیید مرگ مغزی انجام شد و خانواده مرحوم نیز پس از دریافت مشورت‌های لازم، با اهدای اعضا ی پیوندی محمد درودی موافقت کردند. مسئول فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در این عمل جراحی کبد زنده‌یاد محمد درودی در بیمارستان منتصریه به جوانی 17‌ساله ساکن تربت حیدریه پیوند شد و به بیمار زندگی دوباره بخشید . قرنیه‌های این مرحوم برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال و قسمتی از پوست او نیز به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) برای پیوند ارسال شد.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 663326

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =