کد خبر 663347
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
به‌جای سیاستمداری، دولتمردی پیشه کنید

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران با تاکید بر این‌که سخنگوی دولت به جای سیاست‌مداری باید دولت‌مردی پیشه کند، گفت: قانون تنها ملاک تائید و رد صلاحیت کاندیداها است.

احمد نادری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر ردصلاحیت‌های گسترده در انتخابات شورا و نقش آن در پایین آمدن انگیزه انتخاباتی، اظهار کرد: سخنان سخنگوی دولت کاملاً سیاسی بوده و صراحتاً تکذیب می‌‎شود.

وی گفت: ۸۶ درصد از مجموع شرکت‌کنندگان در انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران در مرحله نخست تائید صلاحیت و تنها ۱۶ درصد دیگر به دلایلی مانند نقص مدارک ردصلاحیت شده‌اند.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران اظهارنظرات ربیعی را غیرتخصصی و غیرمنصفانه، غیر واقعی و کاملا سیاسی خواند و با تکذیب آن‌ها، این اظهارات را خلاف واقع دانست.

نادری در واکنش به برخی اظهارنظرات مبنی بر ردصلاحیت گسترده کاندیداها در هیات‌های نظارت، خاطرنشان کرد: بسیاری از این افراد توسط هیات اجرایی منتسب به دولت ردصلاحیت شده‌اند، از سویی هیات‌های اجرایی و نظارت فارغ از مسائل سیاسی و با نگاه فراجناحی تنها به مُر قانون عمل کرده و در تائید یا رد صلاحیت افراد چیزی جز این را ملاک عمل قرار نداده‌اند.

وی با اشاره به بررسی شکایات کاندیداهای ردصلاحیت شده در هیات عالی نظارت استان تهران در سه شیفت کاری و به صورت شبانه‌روزی، افزود: موارد به صورت موشکافانه رصد شده و بررسی‌ها تا ۲۲ اردیبهشت ماه به اتمام می‌رسد.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران تصریح کرد: به آقای ربیعی و دیگر مقامات سیاسی دولت توصیه می‌کنم از اظهارنظرات خلاف واقع که در راستای اهداف سیاسی و زودگذر بوده و موجب تشویق اذهان عمومی می‌شود، پرهیز کنند.

نادری ادامه داد: توصیه‌ام به آقای ربیعی این است که دولت‌مردی را پیشه کنند و نه سیاست‌مداری را، چراکه سیاست‌مداران اهداف کوتاه‌مدت، حزبی و سیاسی را دنبال می‌کنند و دولت‌مردان اهداف ملی و کلان را در نظر می‌گیرند.

وی اظهار کرد: از این‌رو توصیه‌ام به سخنگوی دولت این است که به جای سیاستمدار، دولتمرد باشند.

انتهای پیام/*

کد خبر 663347

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =