مذاکرات وین در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در مذاکرات وین ظاهراً همه‌چیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و بدون اینکه گزارشی در خصوص متن مذاکرات منتشر شود، روند مذاکرات در حال پیش‌روی است.

وحید زرگر، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: متأسفانه در مذاکرات وین، تجربه تلخ برجام دوباره در حال تکرار است، اما با این تفاوت که از برجام یک سری انتقاداتی می‌شد ولی در مذاکرات وین ظاهراً همه‌چیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و بدون اینکه گزارشی در خصوص متن مذاکرات منتشر شود، روند مذاکرات در حال پیش‌روی است.

وی گفت: هرگاه آقای عراقچی در خصوص روند مذاکرات سخن گفته طوری وانمود کرده که گویا همه چیز خوب است، اما پاسخ نمی‌دهد که آیا قرار است تحریم‌های نفتی ایران به طور کامل لغو شود؟ آیا تحریم‌های بانکی ایران لغو خواهد شد؟ و اینکه آیا می‌توانیم ارزهای ناشی از فروش نفت و سایر محصولات غیرنفتی را به راحتی به کشور بازگردانیم؟

بیشتر بخوانید:

حرکت‌های اقتصادی در کشور بر اساس منافع ملی برداشته نمی‌شود

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: همه اینها سؤالاتی است که باید به آنها پاسخ داده شود و نباید صرفاً به یک سری مُسکن‌ها دل خوش کرد. اینکه دولت به تعلیق 180 روزه تحریم‌ها امیدوار باشد و به این دلیل بخواهد فعالیت‌های هسته‌ای را تعلیق کند، مصداق همان ضرب‌المثلی است که می‌گفت: «آزموده را دوباره آزمودن خطاست.»

وی بیان داشت: این راهی نیست که دولت بتواند از طریق آن به نتیجه برسد و ادامه این راه نه‌تنها دولت بعدی، بلکه کلیت کشور و امنیت ملی را در خطر قرار خواهد داد.

زرگر تصریح کرد: نباید معیشت و اقتصاد کشور را به یک سری از مذاکرات گره زد به‌ویژه مذاکراتی که نه شفاف است و نه معلوم است چه خواهیم داد و چ خواهیم گرفت.

انتهای پیام/*

کد خبر 663369

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =