محورهای ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات ششمین دوره شورای شهر اعلام شد

محورهای ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر اعلام شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین رمضانی خردمردی، با اعلام این که ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور هفتمین انتخابات سراسری و سومین انتخابات شوراهای اسلامی شهر را تجربه می‌کند، گفت: با این که انتخابات مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر دو عرصه متفاوت است، اما مخاطب همه انتخابات‌های عمومی در کشور، مردم‌اند و خواسته مردم نیز از منتخبان و نمایندگان‌شان، «تسهیل شرایط زندگی» است.  

دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل در پاسخ به این سؤال که این ائتلاف در انتخابات شوراهای شهر حول چه محورهایی فعالیت می‌کند، گفت: ما با تأمل درباره مسائل کلان و عمومی حوزه مدیریت شهری که ریشه در جامعه و فرهنگ آن و مناسبات درون مدیریتی شهر و تعامل با سلسله مراتب بالای حکومتی دارد، به ترسیم اهداف، برنامه‏ ها و راه‏ حل‌های ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور پرداختیم که برخی از آنها با محورهای ائتلاف در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشترک است.

وی با اشاره به این که بداخلاقی‌های سیاسی برخی مقامات و مسئولان در دهه‌های اخیر از اعتماد مردم به فعالان سیاسی کاسته و اخلاق را به گمشده ی سیاست در ایران تبدیل کرده است، گفت: از این رو، اولین محور ائتلاف کاندیداهای مستقل را «تعهد به اخلاق و ارزش‌های راستین در فعالیت‌های سیاسی و مدنی و ترویج آن» قرار دادیم.

رمضانی خردمردی در ادامه افزود: کارآمدی و اثربخشی نهادهای عمومی‌ای چون شهرداری‌ها با بهره‌مندی از آموزه‌های دینی، اصول قانون اساسی، منویات رهبری درباره اداره شهر و همچنین استفاده از تجربیات جهانی ممکن است و دور از دسترس نیست؛ اما آن چه که مانع تحقق این امر شده، «فساد» است. بنابراین، «عزم جدی بر مبارزه با فساد در شهرداری و شورای شهر» دومین محور ائتلاف کاندیداهای مستقل است.

دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور با بیان این که فساد در عمل، با نادیده گرفتن و دور زدن قانون اتفاق می‌افتد، به رابطه مبارزه با فساد با قانون اشاره کرد و افزود: «اراده قوی برای حاکم‌سازی قانون بر مدیریت شهر و جلوگیری از مدیریت سلیقه‌ای» دیگر مقوله‌ای است که به عنوان موضوع محوری ائتلاف به آن باور داریم.

وی همچنین به موضوع تفرق و جداانگاری مسأله و سرنوشت همه ملت ایران اشاره کرد و گفت: با این که مسائل شهرها اشتراکات زیادی دارد و این مسائل با همکاری و هم‌افزایی در قالب «ملت ایران» مرتفع خواهد شد، اما در رقابت‌های انتخاباتی و همچنین در طول دوره عضویت فرد در شورای شهر، بخشی‌نگری و فدا کردن منافع عموم برای کسب رأی مجدد به چشم می‌خورد. بنابراین، «اولویت دادن به منافع ملی در سیاست‌گذاری و تصمیم‏ گیری‏ های عمومی، به دور از منافع غیرقانونی شخصی، جناحی، گروهی و توقعات غیرقابل توجیه منطقه‌ای» موضوع دیگری است که به عنوان محور ائتلاف کاندیداهای مستقل مورد تأکید قرار گرفته است.

رمضانی خردمردی اعتقاد به لزوم «تحول در به کارگیری نیروهای انسانی در حوزه مدیریت شهری و قاعده‌مندسازی آن بر اساس شایسته¬سالاری و توسعه سازوکارهای قانونی مشارکت تخصصی نخبگان علمی و باتجربه» را نیز ضرورت دیگر مدیریت شهری و محور بعدی این ائتلاف برشمرد.

دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور، با تأکید بر نقش مردم در سلامت سازمانی و عملکرد بهینه شهرداری‌ها، «تلاش برای قانونمندسازی نظارت همگانی، در جامعه، مصرح در اصل هشتم قانون اساسی و نهادینه‌سازی پاسخگویی بر مبنای حق و وظیفة دینی و مدنی بودن نظارت برای شهروندان» را به عنوان ششمین محور این ائتلاف در انتخابات شوراهای شهر ۲۸ خرداد ذکر کرد.

رمضانی خردمردی همچنین «اولویت به مسائل اجتماعی و اقتصادی و تلاش برای بهبود وضعیت معیشت شهروندان، با محور قرار دادن نهاد خانواده در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی شهرداری‌ها» را محور دیگر ائتلاف کاندیداهای مستقل ذکر کرد که به تسهیل زندگی شهروندان کمک می‌کند.

دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور با اعلام این که ویژگی منحصر به‌فرد این ائتلاف نسبت به احزاب  و جناح‌های سیاسی در انتخابات شوراهای شهر، توجه آن به منطقه تمدنی است، افزود: از این رو «اولویت به همگرایی نوین منطقه‌ای با محوریت فرهنگ اسلامی ـ ایرانی و تمدن ایرانی در دیپلماسی شهری و تلاش برای همکاری بین شهرهای میراث‌دار فرهنگ و تمدن ایرانی» هشتمین و آخرین محور این ائتلاف است.

رمضانی خردمردی در پایان گفت: با توجه به محورهای ائتلاف که اهداف فعالیت ما در انتخابات و اعضای منتخب در شورای شهرها محسوب می‌شود، برنامه‌های این ائتلاف و طرح‌های اجرایی ذیل آنها تنظیم شده که به زودی اعلام خواهد شد.

گفتنی است ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور در پنجم اسفند ماه سال 1386 به عنوان یک «ائتلاف انتخاباتی» در سطح کشور، اعلام موجودیت کرد و از آن زمان در ادوار مختلف انتخابات فعال است. کاندیداهای مستقل شوراهای شهر برای آشنایی با این ائتلاف می‌توانند به سایت www.eatelaf.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/*

کد خبر 663421

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =