ابتلای وزیر کشور آلمان به کرونا با وجود تزریق واکسن فایزر

رئیس بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی درباره چاقی روزافزون کودکان پیامد بحران کرونا هشدار داده و شرکت بیون تک هم از سود سرشار حاصل از تولید و توزیع واکسن در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی خبر داده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  کرونا همچنان مسئله ای حل نشده در اتحادیه اروپا باقی مانده و سران اروپایی برای غلبه بر آن مبارزه جدی را در پیش گرفته اند.

تداوم مناقشات اتحادیه اروپا و شرکت آسترازنکا

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که در مناقشات اتحادیه اروپا با شرکت آسترازنکا در زمینه تحویل واکسن های وعده داده شده اتحادیه اروپا می خواهد به این شرکت زمان بیشتری بدهد. یک وکیل این اتحادیه در دادگاه بلژیک گفت: اتحادیه اروپا آماده است مهلت تحویل 300 میلیون دوز واکسن مورد توافق را به مدت سه ماه دیگر و تا پایان ماه سپتامبر تمدید کند. پیش شرط آن این است که این شرکت تا پایان تاریخ مقرر فعلی یعنی پایان ژوئن حدود 120 و نه 100 دوز واکسنی را که خود قبلا اعلام کرده بود به این اتحادیه بدهد.

اتحادیه اروپا به دلیل عمل نکردن شرکت آسترازنکا به وعده های خود در تامین واکسن برای اروپا از این شرکت شکایت کرده است. آسترازنکا با اتحادیه اروپا توافق کرده بود که تا پایان ژوئن 300 میلین دوز واکسن به این منطقه ارائه دهد، اما تا به حال تنها 50 میلیون دوز از این واکسن ها را تحویل داده است است. کمیسیون اروپایی اخیرا هم اعلام کرده که دیگر نمی خواهد قرارداد خرید واکسن از این شرکت را تمدید کند.

"ینز اشپاهن"، وزیز بهداشت آلمان هم این مسئله را ممکن دانسته که تا پایان تعطیلات تابستان شرایط برای واکسیناسیون 12 تا 18 ساله ها در این کشور فراهم شود. وی تایید واکسن برای این گروه سنی را پیش شرط آن دانست.

حدود یک سوم آلمانی ها حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند

در حال حاضر حدود یک سوم شهروندان آلمانی حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند. سرعت واکیناسیون در آلمان افزایش یافته و تعداد مبتلایان روند کاهشی دارد. وزیر بهداشت آلمان گفته است: اگر ما مشترکا استقامت کنیم می توانیم تابستان خوبی داشته باشیم.

283 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 6125 مورد جدید جدید به کرونا خبر داده و به این ترتیب نرخ مبتلایان به ازای هر 100 هزار نفر به 115.4 کاهش پیدا کرده است. در عرض 24 ساعت 283 نفر هم در آلمان در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را ازدست دادند.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره چاقی روزافزون کودکان اروپایی

دفتر اروپایی سازمان بهداشت جهانی در این باره هشدار داده که بحران کرونا منجر به چاقی و اضافه وزن بیشتر در کودکان شود. دفتر منطقه ای اروپایی این نهاد بین المللی در کپنهاگ بر این عقیده است که تعطیلی مدارس و قرنطینه تاثیرات منفی بر رژیم غذایی و ورزش کودکان داشته است. این دفتر درخواست کرده که بنابراین اقدامات پیشگیرانه باید در اولویت قرار گیرد.

"هانس کلوگ"، رئیس منطقه ای اروپا در سازمان بهداشت جهانی در این باره گفته است که کووید 19 می تواند تحت شرایطی یکی از نگران کننده ترین روندها در منطقه اروپایی یعنی چاقی روزافزون کودکان را تقویت کند.

به گفته وی اضافه وزن و چاقی ارتباط مستقیمی با بیماری های خطرناکی مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سرطان دارد.

بر اساس گزارش منطقه ای سازمان بهداشت جهانی که روز سه شنبه منتشر شده است در برخی کشورهای این منطقه از هر سه کودک در سنین بین 6 تا 9 سال یک نفر از اضافه وزن و چاقی رنج می برد.

مخالفت آژانس دارویی اروپا با تعلیق حق انصاری واکسن

رئیس آژانس دارویی اروپا هم با تعلیق حق انحصاری واکسن های کرونا که آمریکا اخیرا از آن حمایت کرده است مخالفت کرد.

رئیس این نهاد اروپایی در مصاحبه ای تاکید کرد که چنین اقدامی مشکلات فعلی را حل نمی کند و محیطی برای نوآری ایجاد نمی کند.

وی همچنین درباره برخی ایده ها درباره دادن آزادی کامل به افراد واکسینه شده ابراز تردید کرده و بازگشت سریع به اوضاع نرمال را رد کرد. وی گفت: ما باید بیدار بمانیم و درباره چگونگی مقابله با ویروس و اینکه زندگی نرمال جدید چگونه می تواند باشد بیشتر بدانیم.

صندوق اروپایی کمک به بازسازی اقتصادی دوباره بعد از دوران کرونا با بودجه 750 میلیارد یورویی در صورت اینکه پروژه موفقی باشد احتمالا مجددا تکرار می شود. این خبر را یک نماینده بلند پایه کمیسیون اروپایی اعلام کرده است.

یک نماینده پارلمان آلمان در روسیه واکسن روسی تزریق کرد

"دیتر دلم" یک نماینده چپ گرای پارلمان آلمان روز دوشنبه در روسیه با واکسن اسپوتنیک وی روسی واکسینه شده و در این باره ابراز رضایت کرد.

وی در حین تزریق واکسن توسط خبرنگاران زیادی از جمله خبرنگاران تلویزیون دولتی روسیه احاطه شده بود. این نماینده پارلمان آلمان که 71 سال سن داشت این را تصمیمی سیاسی دانست که اسپوتنیک تا به حال در آلمان تایید نشده و در دسترس قرار نگرفته است.

آژانس دارویی اروپا از اوایل ماه مارس روند بررسی این واکسن روسی را آغاز کرده است و آلمان هم در این باره مذاکراتی را با مقامات روسی انجام می دهد. اما این واکسن تا به حال در اتحادیه اروپا تایید نشده است.

ابتلای وزیر کشور آلمان به کرونا با وجود تزریق واکسن فایزر

"هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان به بیماری کووید 19 مبتلا شده است. به این ترتیب یکی دیگر از اعضای کابینه دولت فدرال آلمان تست کرونایش مثبت شد. زیهوفر که 71 سال سن دارد در قرنطینه خانگی به سر می برد. این خبر را یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد.

به نوشته رسانه های آلمانی زیهوفر از ابتدای شیوع کرونا به شدت احتیاط می کرد و مشخص نیست که کجا به این ویروس آلوده شده است. روز گذشته از وزیر کشور آلمان تست کرونا گرفته شده و نتیجه آن مثبت اعلام شد.

زیهوفر، هفته گذشته در جلسه کابینه فدرال آلمان هم شرکت کرده بود. وی در چهاردهم آوریل ( 25 فروردین ماه) اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده بود. وی روز بعد از تزریق واکسن اعلام کرد که به دلیل سن و بیماری های زمینه ی در اولویت دریافت واکسن قرار داشته و واکسن شرکت فایزر-بیون تک را تزریق کرده بود

سود بالای شرکت بیون تک از تولید و فروش واکسن

سود خالص شرکت تولیدکننده واکسن کرونای بیون‌تک در سه ماه اول سال جاری به یک میلیارد و 130 میلیون یورو رسید. این شرکت به همراه شریک آمریکایی خود فایزر قصد دارد ظرفیت تولید خود را در سایر کشورها گسترش دهد

شرکت تحقیقاتی بیون‌تک روز دوشنبه 20 اردیبهشت اعلام کرد ، پس از اینکه هزینه‌های بالا در گذشته بارها این شرکت را به وضعیت دشوار مالی کشانده بود، با تولید واکسن کرونا تنها ظرف سه ماه اول سال جاری میلادی بیش از یک میلیارد یورو یورو سود خالص داشته است.

این شرکت در سه ماهه منتهی به پایان ماه مارس بالغ بر دو میلیارد یورو بوده است. این در حالی است که بیون‌تک سه ماهه اول سال 2020 تنها 27،7 میلیون یورو فروش و 53،4 میلیون یورو ضرر داشته است. افزایش نجومی سود این شرکت عمدتا به دلیل عرضه جهانی واکسن کووید19 بوده است.

در حال حاضر بیون‌تک قرارداد تحویل حدود 1،8 میلیارد دوز واکسن کرونا به ارزش حدود 12،4 میلیارد یورو را بسته است. این مبلغ شامل فروش مستقیم به مشتریان و همچنین فروش به شرکا می‌باشد.

به گفته این شرکت ظرفیت تولید برای کل سال جاری میلادی سه میلیارد دوز و بیش از سه میلیارد دوز نیز برای سال آینده است. تا پنج روز پیش شرکت‌های بیون‌تک و فایزر حدود 450 میلیون دوز واکسن کرونا را به 91 کشور و منطقه در سراسر جهان ارسال کرده‌اند.

بیون‌تک گفته است شرکت خود در خارج از آلمان را گسترش می‌دهد و برای امسال تاسیس کارخانه دیگری در سنگاپور را برنامه‌ریزی کرده است

تهدید کمیسیون اروپایی علیه اعضاء درباره کاهش کمک های اقتصادی کرونایی

کمیسیون اروپایی کشورهای عضو این اتحادیه را تهدید کرده که در صورت عدم اجرای اصلاحات کمک ها به این کشور از صندوق کمک کرونایی این اتحادیه را کاهش دهد.

برلوسکونی" مجددا به دلیل عوارض طولانی مدت کرونا بستری شد

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیا هم مجددا به دلیل عوارض طولانی مدت ابتلا به کرونا به کلینیکی در این کشور رفت. وی در سپتامبر گذشته به کرونا مبتلا شده بود و همچنان از عوارض این بیماری رنج می برد.

هزینه 3.95 تریلون یورویی اتحادیه اروپا برای کمک به بازسازی عواقب کرونا

اتحادیه اروپا و 27 عضو آن برای کمک ها در زمینه غلبه بر بحران کرونا و عواقب آن در مجموع حدود 3.95 تریلون یورو هزینه کرده اند. این خبر را کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا روز گذشته اعلام کرد.

هشدار شورای اروپایی درباره خطرات کرونا برای دموکراسی

شورای اروپایی هم درباره خطرات کرونا برای دموکراسی در این اتحادیه هشدار داده است. دبیر کل شورای اروپایی در گزارش سالانه خود نوشته است: گرچه بسیاری از مشکلات فعلی قبل از کرونا وجود داشته اما واکنش مقامات به این بیماری همه گیر وضعیت را بدتر کرده است. این خطر وجود دارد که فرهنگ دموکراتیک ما کاملا بهبود نیابد.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 3,292به کرونا مبتلا شده‌اند و 292 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,357 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 4 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 5,080 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 198 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند

در اسپانیا هم در عرض 24 ساعت 4579 نفر به کرونا مبتلا شده و 35 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند. .

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,780,379از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و 106,684

هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون 4,437,217 نفربه کرونا مبتلا شده‌اند و 127,609هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,116,287 نفربه کرونا مبتلا شده‌اند و 123,031در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

جدیدترین آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,581,392 نفربه کرونا مبتلا شده‌اند و 78,895 ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال 3,535,354 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 85,481 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 663854

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =