عدم ثبت‌نام قالیباف در صورت حضور آیت‌الله رئیسی برای وحدت جریان در انتخابات

نماینده مجلس نزدیک به قالیباف گفت: همان‌طور که قبلاً نیز تصریح کردم، قالیباف در صورت حضور آیت‌الله رئیسی برای وحدت جریان، ثبت‌نام نخواهند کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن پیرهادی، نماینده مجلس نزدیک به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی اظهار داشت: همان‌طور که اسفندماه نیز تصریح کردم، قالیباف در صورت حضور آیت الله رئیسی برای وحدت جریان، ثبت‌نام نخواهند کرد.   

وی گفت: قالیباف همیشه معتقد هستند که جریان انقلاب از چند دستگی لطمه فراوانی خورده است و باید درحالیکه اختلاف سلیقه‌ها را به رسمیت شناخت، اما در مسائل اصلی همگرایی حداکثری داشت.

پیرهادی تاکید کرد: شیوه‌ای که قالیباف در مجلس هم در پیش گرفته‌اند نشان دهنده باور به این مساله است به‌گونه‌ای که سیاست ایشان دربرگرفتن همه طیف‌های مختلف در مجلس است و شما می‌بینید حتی آن‌هایی که با تمام توان در مقابل قالیباف فعالیت کردند، تاکنون با صبوری از تعامل مثبت رئیس مجلس برخوردار بودند.

این نماینده مجلس یادآور شد: قالیباف همان‌طور که در سال ۹۶ نشان داد، اعتقاد به موفقیت جریان انقلاب دارد، از ابتدا تاکید داشتند که پیروزی به‌عنوان مقدمه کارآمدی اصل است و تا پیروزی نباشد نمی‌توان به کارآمدی فکر کرد و برای پیروزی نیز باید وحدت جریانی داشت.

وی اضافه کرد: به همین دلیل علی‌رغم این‌که نظرسنجی‌های اخیر هم مثل همه نظرسنجی‌های گذشته، قالیباف را در همه دوقطبی‌های انتخاباتی با کاندیداهای اصلاحات و اعتدال پیروز نشان می‌دهد، بر همان اصلی که از  ابتدا تاکید داشتند، پافشاری کردند و حاضر نشدند به فشارها برای کاندیداتوری پاسخ مثبت دهند چراکه با جدی شدن حضور آیت‌الله رئیسی در صحنه انتخابات وظیفه ای برای کاندیداتوری احساس نکردند.

پیرهادی تصریح کرد: جالب اینکه علی‌رغم تخریب‌های گسترده در چند ماه اخیر توسط اصلاحات و جریان موسوم به عدالتخواه، بر اساس نظرسنجی ایسپا رای ایشان روند رو به رشد گرفته و اردیبهشت ماه نسبت به فروردین که بیشترین تخریب‌ها اتفاق افتاد، ۳ درصد رشد داشته است که نشان می‌دهد، این حجم تخریب نه تنها اثر نگذاشته، بلکه مردم متوجه شده‌اند هدف این تخریب‌ها، چیست و می‌توان گفت که دیگر ایشان دیگر در برابر این تخریب ها مصون شده اند.  

این نماینده مجلس به تعدد کاندیداها جریان اصول گرایی اشاره کرد و گفت: ظاهرا تنها فردی که به وحدت جریان باور دارد، قالیباف است.

وی از دیگر کاندیداها نیز خواست حتی اگر خود را اصلح می‌دانند، اجازه شکاف در جریان انقلاب را ندهند و در حمایت از آیت‌الله رئیسی ثبت‌نام نکنند یا به‌صورت رسمی برای کمک به ایشان در مناظره‌ها وارد صحنه انتخابات شوند.

انتهای پیام/*

کد خبر 664290

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =