باید به ایران در راستای شفاف سازی سقوط پرواز اوکراینی فشار وارد کرد

کانادا قصد دارد به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی اقامت دائم بدهد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرد که قصد دارد به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی اقامت دائم بدهد.

شب گذشته اعلام کرد که دولت این کشور می‌خواهد مسیری را برای اعطای اقامت دائم به خانواده قربانیان سانحه هواپیمای اوکراینی در ایران ایجاد کند.

وی گفت: اوتاوا همچنان به دنبال فشار بر ایران در راستای شفاف‌سازی در تحقیقات مربوط به سقوط پرواز ۷۵۲ است.

وی گفت: خانواده قربانیان سقوط این هواپیما به حمایت بیشتری نیاز دارند. البته دولت کانادا مشخص نکرده چه تعداد از این خانواده‌ها را خواهد پذیرفت.

این وزیر کانادایی می‌گوید که این قانون در ماه می‌سال آینده اجرایی خواهد شد.بنا به گفته دولت کانادا، اشخاص سببی یا نسبی از جمله همسران، فرزندان، نوه‌ها، مادران، پدران و... که با قربانیان فامیل بوده‌اند می‌توانند برای دریافت اقامت اقدام کنند.در ژانویه سال ۲۰۲۰ مصادف با ۲ دی ۹۸ پدافند هوایی ایران به اشتباه پرواز ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین را با یک موشک کروز اشتباه گرفت و با دو موشک آن را مورد هدف قرار داد که در این حادثه ۱۷۶ نفر جان خود را از دست دادند.کاناددا می‌گوید: حدود ۱۰۰ نفر از قربانیان در این کشور مراوده داشته و ۵۵ نفر از آن‌ها شهروند کانادا محسوب می‌شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع : فارس

کد خبر 664324

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =