کد خبر 664864
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
ربودن رهبر یک قبیله در یمن

عناصر گروه موسوم به «المجلس الانتقالی الجنوبی» تحت حمایت امارات رهبر یک قبیله مهم در جزیره سقطری واقع در جنوب یمن را ربودند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  «عیسی بن یاقوت» یکی از شیوخ قبایل سقطری گفت که عناصر گروه «المجلس الإنتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب یمن) تحت حمایت امارات شیخ «علی سلیمان بن مالک» شیخ بزرگ مرکز دیکسم و از رهبران کمیته تحصن مسالمت‌آمیز در سقطری را ربودند.

وی افزود که عناصر شورای انتقالی جنوب یمن همچنان به سرکوب آزادی‌خواهان در استان سقطری ادامه می‌دهند و آن‌ها شیخ علی سلیمان را بدون هیچ مجوز قانونی با خود برده‌اند.

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، بن یاقوت با اشاره به اقدامات عناصر شورای انتقالی جنوب یمن در سقطری و سرکوب شهروندان آن با استفاده از سلاح، این اقدامات آن‌ها را محکوم کرد.

از ژوئن گذشته شورای انتقالی جنوب یمن شهر حدیبو مرکز استان سقطری را تحت تصرف خود درآورده است.

از سوی دیگر «ابراهیم حیدان» وزیر کشور دولت مستعفی یمن به ریاست جمهوری «عبدربه منصور هادی» گفت که اوضاع امنیتی در عدن – پایتخت موقت دولت هادی-به دلیل تعدد دستگاه‌های امنیتی نگران‌کننده است.

او افزود که مسئولان سیاسی یمن تمایل داشتند بخش سیاسی توافقنامه ریاض را پیش از بخش نظامی آن اجرا کنند تا اعتماد بیشتر طرف مقابل (شورای انتقالی جنوب یمن) را کسب کنند اما کابینه جدید منصور هادی که پنج وزیر آن از شورای انتقالی جنوب یمن است تاکنون نتوانسته‌ است مشکل پرداخت نیروهای امنیتی و ارتش را به دلیل اوضاع عدن حل کنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

کد خبر 664864

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =