نامزد اصلاحات تأیید نشود از نزدیک‌ترین فرد به اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنیم

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: اگر کاندیداهای اصلاح‌طلب تأیید نشوند، نهاد اجماع‌ساز از میان اصولگرایان باقی مانده یک نفر را انتخاب می‌کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، خبرگزاری مهر گفت‌وگویی با محمدرضا خباز عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

جریان اصلاح‌طلب فقط جهانگیری را ندارد

- اگر شما مروری بر گذشته داشته باشید، عموماً این دو جریان حضور داشتند، یا افرادی که فراجناحی بودند مانند مرحوم هاشمی و رهبر انقلاب که رئیس‌جمهور شدند و بالاتر از یک جریان سیاسی بودند.

- اکنون هم جریان اصلاح‌طلب فقط آقای جهانگیری را به تنهایی ندارد و حدود ۸ نفر از اصلاح‌طلبان کاندیدا شدند و بعد از تأیید شورای نگهبان، نهاد اجماع‌ساز روی اینها برنامه‌ریزی می‌کند.

نامزد اصلاحات تأیید نشود از نزدیک‌ترین فرد به اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنیم

- در حال حاضر کاندیدای اصلاح‌طلبان هنوز مشخص نیست که ما آن را منحصر به فرد کنیم.

- اگر همانند ادوار مختلف در اصلاح‌طلبان هیچ فردی تأیید نشد، باز هم نهاد اجماع‌ساز تصمیم می‌گیرد که در میان اصولگرایان باقی مانده کدام یک به اصلاح‌طلبان نزدیکتر است.

- همین اتفاق برای آقای روحانی افتاد. آقای روحانی اصولگرا و جز جامعه روحانیت مبارز تهران بود اما شورای عالی اصلاح طلبان وقتی به این جمع بندی رسیدند که تفکرات ایشان به اصلاح طلبان نزدیک است، تصمیم گرفتند گرد شمع آقای روحانی جمع شوند و ایشان در مرحله اول انتخاب شد و انتخابات به مرحله دوم نرفت.

انتخابات حداکثری هم در درون و هم بیرون برای ما مفید است

- در این دوران کار همه ما ترغیب و تشویق مردم به حضور پای صندوق‌های رأی است.

- ما به این نتیجه رسیدیم انتخابات حداکثری هم در درون و هم بیرون برای ما مفید است.

- در درون انسجام داخلی به وجود می‌آورد و امنیت را افزایش می‌دهد و در بیرون هم آثار بسیار مثبتی از جمله اینکه دشمنان از توطئه و طمع در مورد کشور ما دست بردارند، دارد.

اول به نظام و کشور می‌اندیشیم، بعد به موفقیت خود!

- اصلاً ما به باخت نباید فکر کنیم. اصلاح‌طلبان اول به نظام و کشور می‌اندیشند و بعد به موفقیت خود.

- اگر انتخابات حداکثری بود و کاندیدای ما رأی آورد به دو هدف رسیدیم و اگر کاندیدای ما رأی نیاورد، به یک هدف خود یعنی انتخابات حداکثری رسیدیم.

- برد و باخت جای نگرانی ندارد زیرا کار سیاسی همین است و یک دور آدم قرار است ببرد و یک دور ببازد. 

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر 665054

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =