کد خبر 665221
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۰
هشدار مهدی تارتار به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال

مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران ابراز امیدواری کرد، مسئولان فدراسیون فوتبال در استعلام خود از فیفا سؤال غلط نپرسند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  مهدی تارتار در گفت‌وگو با روابط عمومی مؤسسه فرهنگی ورزشی ایران خودرو (پیکان) با اشاره به ادامه تنش‌ها پیرامون دیدار تیمش مقابل سایپا اظهار داشت: ما امروز شنیدیم که مسئولان فدراسیون فوتبال با فیفا مکاتبه کرده‌اند. به ما گفته‌اند که سؤال غلط از مدیران انضباطی فیفا پرسیده شده است. ظاهراً آنها درباره استفاده از بازیکن غیرمجاز سؤال کرده‌اند که این مسئله اصلاً درست نیست. بر اساس ماده‌های 61 و 62 آیین‌نامه انضباطی ما اصلاً از بازیکن غیرمجاز استفاده نکردیم، بلکه استفاده غیرمجاز از یک بازیکن داشتیم. اینها با هم متفاوت است و آقایانی که اقدامات حقوقی انجام می‌دهند، این را به خوبی می‌دانند.

وی ادامه داد: دوستان در فدراسیون فوتبال بهتر است مسیر را اشتباه نروند و موارد را آنطور که هست، استعلام کنند. بازیکن ما بازیکن مجاز بوده است. او دارای کارت بازی و قرارداد رسمی است و نامش هم در لیست تیم دیده می‌شود. بر اساس آیین‌نامه انضباطی مشخص است که نمی‌شود بازیکن تعویضی ششم ما را بازیکن غیرمجاز تلقی کرد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان با اشاره به مقصران اشتباه پیش آمده در جریان بازی با سایپا خاطرنشان کرد: 50 درصد این قضیه از طرف ما اتفاق افتاده و 50 درصد دیگر از طرف مسئول برگزاری، داور چهارم و حتی داور وسط. داور چهارم اگر تعویض‌ها را تیک می‌زد، یا اگر داور وسط در کارت تعویض‌هایش تیک زده بود، جلوی این تعویض را می‌گرفتند. ناظر بازی هم اگر برگه تعویضی که به جای یک نفر نام دو نفر را در آن نوشته شده بود، کنترل می‌کرد، نمی‌گذاشت این تعویض صورت بگیرد. برای همین باید مطابق با مسئولیت و تقصیرها برخورد شود.

تارتار با بیان اینکه «پیکان در رشته‌های مختلفی به صورت حرفه‌ای تیم‌داری می‌کند»، خاطرنشان کرد: باشگاه ما به جز رده‌های پایه‌های فوتبال که همواره بازیکنان مؤثر و متعددی را به فوتبال ایران تحویل داده و حتی لژیونرهایی مثل شهاب زاهدی و شهریار مغانلو را به ارمغان آورده است. این باشگاه در والیبال هم افتخارات زیادی دارد و پرافتخارترین تیم آسیا محسوب می‌شود. امیدوارم برخورد مسئولان فدراسیون فوتبال با این اشتباه و پرونده باعث نشود که ما حمایت مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو را از دست بدهیم و آنها برای ادامه تیم‌داری دلسرد شوند. این یک هشدار است که ما به کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش می‌دهیم تا بدانند نهادهای بالای سری ما حاضر و ناظر هستند و همه چیز را رصد می‌کنند.

وی افزود: از رئیس کمیته انضباطی تعجب می‌کنم که اعلام کرده این بازی شبیه به مسابقه رم و اسپتزیاست. اولاً که آن بازی در جام حذفی بوده است، ثانیاً بازیکن دقایق طولانی در زمین بوده است ثالثاً نتیجه کلی بازی فرقی نکرده است و رم بازی را در زمین هم باخته بود. از طرفی چون بازی در جام حذفی بوده است، امتیازی از رم کسر نشده و فقط این تیم به دور بعدی نرفته است. ضمن اینکه 3 بر صفر شدن آن بازی تأثیری در سرنوشت بقیه تیم‌ها هم نگذاشته است. پس اتفاقات بازی پیکان و سایپا را نمی‌شود با بازی رم و اسپتزیا مقایسه کرد. همچنین آن بازی تابع قوانین فوتبال ایتالیا بوده است و ما هم باید تابع قوانین خودمان باشیم.

سرمربی پیکان در بخش دیگری از صحبت‌هایش تأکید کرد: به نظر می‌رسد کمیته انضباطی باید همه موارد در نظر بگیرد و براساس شواهد و مستندات تصمیم عاقلانه و منطقی و همراه با عدالت را اتخاذ کند.

تارتار گفت: تأکید می‌کنیم که بازیکن ما به هیچ وجه غیرمجاز نبوده است، اما می توانیم بگوییم استفاده غیرمجاز از یک بازیکن انجام داده‌ایم. آقایانی که در مباحث حقوقی شرکت دارند و کارشان این است می‌توانند روی آن صحه بگذارند.

انتهای پیام/
کد خبر 665221

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =