مجلس به‌دنبال توسعه زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مجلس به‌دنبال توسعه زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال و فراهم‌سازی ظرفیت لازم برای تحول در اقتصاد و اشتغال فضای مجازی است.

احمد راستینه هفشجانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: امروز بزرگترین آسیب را به اقتصاد دیجیتال و فراهم کردن بستر لازم برای توسعه مشاغل اینترنتی دولت زده و متاسفانه با عدم توسعه زیرساخت‌ها و توجه جدی به رفع مشکلات حوزه ارتباطات دیجیتالی و فراهم کردن بستر لازم برای توسعه اقتصادهای مجازی بزرگترین ضربه را به توسعه و رشد اقتصاد دیجیتال وارد کرده و با عدم توجه به این مسئله آسیب‌های جدی را برای فعالان کسب و کارهای اقتصادی در این فضا به وجود آورده است.

وی با اشاره به عملکرد مجلس در این راستا گفت: مجلس شورای اسلامی به‌دنبال این است که با توسعه زیرساخت‌ها تلاش کند اقتصاد دیجیتال را که امروز در دنیا به عنوان یک رکن توسعه یافتگی و رشد کشورها تلقی می‌شود گسترش دهد.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان با بیان این‌که امروز ناگزیر به ارتباطات بسیار گسترده با جهان پیرامون خود هستیم، افزود: زیرساخت فضای مجازی بزرگترین زیرساخت ارتباطات و تعاملات بین‌المللی برای دفاع از حقوق و منافع و ارتباطات اقتصادی و تجاری است.

وی با  تأکید بر این‌که به هیچ عنوان مجلس شورای اسلامی به‌دنبال محدود کردن توسعه و روابط اقتصادی دیجیتال نخواهد بود، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در طول یک سال گذشته به دفعات به وزیر ارتباطات در خصوص اینکه چرا تمرکز جدی وزیر ارتباطات برای توسعه زیرساخت‌ها و حل مشکلات ارتباطات مجازی و دادن پهنای باند لازم برای فعالیت‌های اقتصادی نیست، تذکر داده و این عدم اولویت وزیر ارتباطات در اعمال پهنای باند لازم برای توسعه اقتصاد دیجیتال بزرگترین آسیبب را به این عرصه وارد کرده است.

راستینه بیان داشت: کمیسیون فرهنگی معتقد است بالاترین کار فرهنگی امروز تمرکز برای توسعه اشتغال، تقویت اقتصاد دیجیتال به عنوان زیربنای اقتصاد نوین در عصر جدید و تمرکز بر ازدواج جوانان است و مباحثی که اخیرا در فضای مجازی به کرات و شایعه و دروغ پردازی مطرح می‌شود در راستای سیاست نخ‌نما شده‌ای است که همواره تلاش شده فضای دوگانه‌های کاذب را ایجاد کنند تا افکار عمومی را منحرف نمایند.

وی تاکید کرد: حتماً مجلس شورای اسلامی در یک طرح ملی تلاش خواهد کرد با توسعه زیرساخت‌ها و توسعه اقتصاد دیجیتال ظرفیت لازم را برای یک تحول در اقتصاد و اشتغال در فضای مجازی ایجاد کند.

انتهای پیام/*

کد خبر 669023

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =