کد خبر 669260
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
اجرای 85 پروژه توسعه محلی با اعتبار70 میلیاردی

شهردار منطقه 20 تهران گفت: 85 پروژه توسعه محلی با صرف اعتبار بالغ بر70 میلیارد تومانی در شهرری اجرایی شده و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فرهاد افشار عصر امروز در حاشیه آئین افتتاح 120پروژه مدیریت شهری منطقه 20 تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بخش اعظم این پروژه‌ها ‌‎در راستای ارتقاء کیفیت منظر شهری و سرانه‌های فضاهای عمومی به بهره‌برداری رسیدند.

وی از پروژه پیاده‌راه کوی بی بی شهربانو به عنوان شاخص‌ترین پروژه برون‌شهری یاد و عنوان کرد: با توجه به جایگاه و ظرفیت مذهبی این منطقه کوشیده‌ایم با ایجاد فضای تفجرگاهی و در ادامه با تکمیل و ارائه خدمات رفاهی دیگر، آن را به مقصد گردشگری، مذهبی و تفریحی برای اهالی ری تبدیل کنیم.

شهردار منطقه 20 تهران خاطرنشان کرد: در حالی بخش اعظم فعالیت‌های شهرداری در حوزه معابر عمومی به اختصاص بیشترین عرض معبر برای خودروها تعلق می‌گیرد که در خیابان ایرانیت این نسبت عکس شده و با ایجاد 1500 متر مسیر دوچرخه و پیاده‌رو عمده معبر به پیاده اختصاص یافته است.

افشار تاکید کرد: همچنین با احداث دو بوستان مینیاتور و زیتون در بخش غربی شهرری در راستای توسعه فضای سبز عمومی قریب به 7 هکتار به سرانه های شهری افزوده شده که می‌توانند علاوه بر جایگاه تفرجی، در مواقع بحران نقش پشتیبان را ایفا کنند.

وی از اجرای 85 پروژه توسعه محلی در شهرری خبر و ادامه داد: این پروژه‌ها با صرف اعتبار بالغ بر 70 میلیارد تومانی از ابتدای سال 99 آغاز شده‌اند و بهره‌برداری از آن‌ها به طور مستقیم در رفع نیازهای مردم نقش‌آفرین است.

شهردار منطقه 20 تهران تصریح کرد: با همکاری دبیران شورایاری محلات و رصد مهمترین خواسته‌ها و مطالبات مردمی، انبوهی از مسائل و مشکلاتی که سال‌های سال در شهر انباشه شده بود، مرتفع شده است.

افشار با اشاره به اجرای پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی و رفع یکی از مشکلات قدیمی زیست محیطی در یکی از مناطق شهرری، گفت: همچنین با توجه به محدودیت‌های منابع مالی و اعتباری، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی مجموعه ری لند با سرمایه‌گذاری حدود 40 میلیارد تومانی و شهربازی ری با صرف حدود 50 میلیارد تومان هزینه به بهره‌برداری رسیده و اجرایی شده‌‎اند.

انتهای پیام/*

کد خبر 669260

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =