مهندسی شده خواندن انتخابات توسط یکی از کاندیداها خجالت‌آور است

امام جمعه شهرری با بیان این‌که مایه خجالت است که یکی از کاندیداها بگوید انتخابات مهندسی شده است و ضرورت ندارد مردم شرکت کنند، گفت: این حضور حداکثری پشتوانه نظام و واجب شرعی و یک فریضه است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام سیدعلی شاهچراغی ظهر امروز در خطبه‌های نماز دشمن‌شکن جمعه شهرری که در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام برگزار شد، پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: افراد و مردم در برخورد و استفاده از قرآن مختلف است، برخی قرآن را جهت یادگیری می‌خوانند و برخی دیگر قرآن می‌خوانند جهت بهره گیری از ثواب آن که هر دوی اینها ارزشمند است اما برخی دیگر از مردم قرآن را برای اموات و گذشتگانشان متاسفانه از قرآن استفاده دیگری هم در جهت تکدی گری و درآوردن پول می‌شود.

وی گفت: قرآن از ما توقع بالاتری دارد و آن این است که قرآن را تلاوت کردن که دستور قرآن است و به معنی عمل کردن به قرآن است.

امام جمعه شهرری با اشاره به فرا رسیدن ماه ذی القعده و تبریک دهه کرامت عنوان کرد: در اولین روز این ماه ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و در یازدهم این ماه ولادت امام رضا علیه السلام و ولادت احمدبن موسی و امامزاده صالح در همین ماه رخ داده است. این ماه از این جهت به حضرت رضا اختصاص دارد که 23 این ماه روز مخصوص زیارتی ایشان است و در 25 این ماه هجرت تاریخی حضرت رضا از مدینه به خراسان است که در سایه این هجرت خدا چه برکاتی برای این ملت قرار داده است.

وی با اشاره به کرامات حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: این روز به نام روز دختر نامگذاری شده و توقع و انتظار ایشان این است که در این روز دخترانی که مایه برکت زندگی خانواده هاست این برکت را خوب تربیت کنند تا از نسل این دختر متدین فرزندان صالحی به دنیا بیاید.

حجت الاسلام شاهچراغی در ادامه با اشاره به انتخاب جمعه آینده آن را جمعه سرنوشت سازی خواند و بیان داشت:  امیدواریم که ملت ایران حماسه‌ای قوی و محکم خلق و دشمنان را ناامید کنند.

وی با تاکید بر حضور حداکثری آن را از خواسته های امام راحل از ملت دانست و افزود: مقام معظم رهبری همواره بر این حضور حداکثری تاکید داشته‌اند که آثار و برکات فراوانی به دنبال دارد و تا زنده هستیم این حضور حداکثری باید ادامه یابد.

حجت الاسلام شاهچراغی با بیان اینکه مایه شرمندگی و خجالت است که یکی از کاندیداها بگوید این انتخابات مهندسی شده است و ضرورت ندارد مردم شرکت کنند، مطرح کرد: این حضور حداکثری پشتوانه نظام و واجب شرعی و یک فریضه است و اگر کسی معتقد باشد رأی او تأثیری ندارد و اگر با رأی ندادن او این نظام تضعیف شود و ضربه‌ای به این نظام وارد شود یکی از گناهان کبیره است که در پیشگاه خدا روز قیامت پاسخی به آن نخواهیم داشت.

وی حضور حداکثری را یک امر عقلی دانست و اظهار کرد: نباید کسی از سرنوشت خود غافل باشد، حضور ما عقلا مایه اعتبار است و باید به آن توجه کرد. اشکالات، بی تدبیری ها و سوءمدیریت ها وجود دارد اما نباید به خاطر اینکه برخی بد عمل کرده‌اند ما دچار خطا شویم و باید با بصیرت چشممان را باز کنیم. 

امام جمعه شهر ری بیان داست: امام به ما یک درس داد که همواره باید آویزه گوشمان باشد فرمود اگر دشمن روی نکته ای حساس است و حرفی خلاف می‌زند بدانید منافع شما آنجاست این نشان می‌دهد اگر روی انتخابات حساس است بدانید شکست دشمن در حضور ملت است. 

وی با اشاره به حضور مردم تهران در پای چهار صندوق انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و شوراها از اهمیت انتخابات شوراها گفت و افزود: شورا خیلی مهم است و نباید آن را دست کم گرفت و باید برای آن وقت گذاشت چون به قول مرحوم آیت الله مشکینی یک عبادت است. 

حجت الاسلام شاهچراغی با اشاره به خصوصیات انتخاب اصلح عنوان کرد: اصلح کسی است که دلداده دین و دغدغه دین داشته باشد و انقلابی باشد به معنی پیروی محض و ثابت شده از ولایت فقیه باشد، تابع محض قانون اساسی باشد تمام وظایف رئیس جمهور در این قانون آمده است و بهانه اینکه دستش بسته است و کاری انجام نداده دروغ است و دست رئیس جمهور بسته نیست و راه برایش باز است، اصلح کسی است که نفرت از استکبار داشته باشد و آن کسی نیست که چراغ سبز به دشمن نشان دهد و یا دشمن به او چراغ سبز نشان دهد باید با تمام وجودش نفرت از استکبار داشته باشد. 

وی ادامه داد: اصلح کسی است که مروج فرهنگ ما می‌توانیم باشد و چشم به بیگانگان ندوزد، اصلح باید مدیریت جهادی داشته و راه بیفتد و در کنار مردم باشد، اصلح کسی است که ریاست جمهوری را طعمه برای بستگان و فامیل و حزب خود قرار ندهد و اصلح کسی است که به مردم دروغ نگوید و بی جهت وعده ندهد. 

وی اصلح را کسی دانست که نوک حمله دشمن روی او باشد و در پی تخریبش باشد و توضیح داد: در میان کاندیداها ببینید چون دشمن حساب شده وارد میدان می‌شود و بی جهت کسی را تخریب نمی‌کند آن فرد اصلح برای ریاست جمهوری کشور است و اصلح کسی است که سوابق خدمت بیشتری به مردم دارد و اهل عمل به گفته هایش باشد. 

انتهای پیام/*

کد خبر 669633

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =