کد خبر 669740
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۳
حمایت از زنان ؛ شعار پوچ و تکراری نامزدهای انتخاباتی

نماینده مردم کازرون در مجلس گفت: مایه تاسف است که بگوییم حمایت از زنان به شعاری پوچ و تکراری برای نامزدهای انتخاباتی احزاب تبدیل شده است.

فریدون عباسی دوانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: یکی از ایراداتی که در ادوار مختلف و در جریان تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری با آن مواجهیم، سوءاستفاده‌های سیاسی به منظور تصاحب آراء بانوان است.

وی گفت: متاسفانه در هر دوره انتخاباتی نامزدهای احزاب مختلف بانوان را ملعبه اهداف سیاسی و حزبی خود قرار داده و با سر دادن شعارهایی در حمایت از آنان به دنبال کسب آراء این قشر و تکیه دادن بر مسند ریاست جمهوری هستند.

نماینده مردم کازرون در خانه ملت با انتقاد از رویه و استراتژی تکراری و نادرست نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سر دادن شعارهای حمایت از بانوان و ارتقاء جایگاه اجتماعی آنان، عنوان کرد: در حالی شایسته‌سالاری، تخصص و تعهد باید ملاک اعطای پست‌های مدیریتی و وزارتخانه‌ای باشد که متاسفانه در هر دوره شاهدیم نامزدها با تعیین سهمیه زنان در دولت آینده خود می‌کوشند آراء نیمی از جامعه را به سمت خود بکشانند.

وی بیان داشت: حال آن‌که در ورای وعده‌های رنگارنگ حمایت از زنان در عمل اتفاق مناسب و خوشایندی در راستای بسترسازی برای افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی بانوان رخ نداده و وعده‌ها در حد شعار باقی می‌ماند.

عباسی دوانی یادآور شد: درصورتی که عرصه برای فعالیت بانوان در جامعه فراهم شود، دیگر نیازی به این حرف و شعارها نبوده و فضا به‌گونه‌ای نیست که برخی‌ها با وعده‌های دهن پُر کن به‌دنبال اغفال زنان بوده و با تعیین درصد برای حضور آنان در مدیریت اجرایی کشور در صدد جهت‌دهی آراء این قشر به‌نفع خود باشند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نامزدهای انتخاباتی به جای سوءاستفاده‌های حزبی و شخصی برای تصاحب به‌نفع آراء نیمی از افراد جامعه، باید شرایطی را فراهم کنند که در دولت‌های مختلف افراد بدون نگاه جنسیتی و صرفاً با تکیه بر توانایی، تخصص و تبحر در مسندهای اجرایی قرار گرفته و عملکرد مثبتی در جهت کمک به توسعه و آبادانی کشور داشته باشند.

انتهای پیام/*

کد خبر 669740

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =