جلالی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

خانواده محور برنامه‌های فرهنگی دولت‌ها باشد

افزایش فرزندآوری و جوانی جمعیت، دو اولویت دولت آینده
کد خبر 669940
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
خانواده محور برنامه‌های فرهنگی دولت‌ها باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: خانواده باید محور برنامه‌های فرهنگی دولت‌ها قرار گیرد.

حجت‌الاسلام حسین جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با مهم‌ترین مطالبات فرهنگی از دولت سیزدهم، اظهار کرد: اگرچه فرهنگ زیربنای مباحث اقتصادی و معیشتی است، اما در شرایط کنونی و با توجه به تنگناهای مالی مسائل اقتصادی به ناچار در اولویت دولت‌ها قرار گرفته‌اند.

وی گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور، مسئولان و دولتمردان همه توان و تمرکز خود را بر روی مباحث اقتصادی گذاشته‌اند تا راه نجاتی برای عبور از مصائب کنونی پیدا کنند، البته در کنار آن‌ها باید مسائل مهم فرهنگی را نیز در اولویت کاری قراردهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: با توجه به اثربخشی و اهمیت مباحث مرتبط با خانواده، موضوعاتی مانند جوانی جمعیت و تکریم خانواده باید یکی از مهم‌ترین اولویت‌های فرهنگی دولت سیزدهم باشد.

جلالی بیان داشت: تکریم و حمایت نقش مادر از سوی دولت و متولیان دستگاه‌های فرهنگی موجب تحقق سیاست‌هایی همچون افزایش فرزندآوری و جوانی جمعیت در کشور شده و زمینه تربیت فرزندانی باشخصیت را در جامعه فراهم آورده و در این صورت دیگر خانه‌داری به عنوان یک آسیب در جامعه شناخته نمی‌شود.

وی افزود: زنان در کنار پذیرش مسئولیت‌های شغلی و اجتماعی، وظیفه خطیر مادر و همسر بودن را در کانون خانواده بر عهده دارند که در صورت عدم حمایت از آنان آسیب‌های دو چندانی را برای بانوان همراه می‌آورد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درصورتی که خانواده در مباحث فرهنگی به عنوان محور اصلی قرار گرفته و از آن حمایت شود، آنگاه مشکلات مرتبط با جمعیت و فرزندآوری به خودی خود حل و موجب جلوگیری از کاهش جمعیت جوان و موضوعات مرتبط با اشتغالزایی می‌شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 669940

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =