کد خبر 669994
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
اینترنت ملی راه نفوذ بیگانگان را می‌بندد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق اینترنت ملی و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی از مهمترین نیازهای فضای مجازی در کشور است.

حسین جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز در بیان مهمترین اولویت‌های فرهنگی مورد انتظار از دولت آینده، اظهار کرد: بسترسازی به منظور استفاده بهینه مردم از فضای مجازی و فراهم آوردن امکان دسترسی آسان جوانان به اینترنت از جمله این موضوعات است.

وی گفت: اگرچه در سال‌های اخیر سرعت اینترنت ارتقاء یافته اما به تنهایی پاسخگوی نیاز مردم نبوده، از طرفی امروزه بخش قابل توجهی از اینترنت کشور در اختیار بیگانگان قرار دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بر ضرورت حمایت دولت از پیام‌رسان‌های داخلی تاکید کرد و افزود: درصورتی که اقدام لازم در جهت بهبود کیفیت و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی انجام نشود، کارایی برای مردم نداشته و نمی‌توانند در حد انتظار اثربخش باشند.

جلالی از نبود اینترنت ملی به‌عنوان یکی از مهمترین ضعف‌های حوزه فضای مجازی یاد و تصریح کرد: در شرایطی که اتصال بین‌المللی اینترنت ملی در کشور فراموش شده، اطلاعات شهروندان و  تراکنش‌های مالی آنان در دسترس بیگانگان بوده و مورد سوءاستفاده آنان قرار می‌گیرد.

وی عدم تحقق کامل دولت الکترونیک را ریشه بسیاری از فسادها، رانت‌خواری‌ها و باج‌گیری‌ها خواند و افزود: حذف عامل انسانی و الکترونیکی شدن فعالیت‌ها در ادارات و دستگاه‌های اجرایی مانع بزرگی برای مفاسد اقتصادی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورت تحقق دولت الکترونیک نه تنها می‌توان در برابر بسیاری از فسادها ایستادگی کرد که بخش قابل توجهی از پرونده‌های قضایی در این زمینه کاسته می‌شود.

جلالی یادآور شد: از دیگر فواید اجرای دولت الکترونیک سرعت بخشیدن به روند ارائه خدمات مورد نیاز مردم و در نهایت تحقق بیشتر عدالت اجتماعی در کشور است.

انتهای پیام/*

کد خبر 669994

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =