مشارکت حداکثری استقلال و آزادی ایران را حفظ می‌کند

نماینده سابق مردم در مجلس دهم گفت: انتخابات تنها ابزاری بوده که جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه توانسته توطئه‌ها و تهدیدات را خنثی کند و اجازه ندهد استقلال و آزادی کشور ایران به خاطر بیفتد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: شروع جمهوری اسلامی ایران با انتخابات بوده است. گرچه مردم در راهپیمایی‌ها مشارکت داشتند و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را سر می‌دادند، اما جمهوری اسلامی ایران از دل انتخابات بیرون آمده و منشأ و مبدأ آن براساس آرای مردمی است.

وی گفت: امام خمینی(ره) فرموده بودند که شعار استقلال‌خواهی و آزادی‌خواهی مردم ایران توسط انتخابات اثبات خواهد شد. انقلاب اسلامی ایران از معدود انقلاب‌های جهان محسوب می‌شود که توانسته ۵۰ روز پس از پیروزی، انتخابات برگزار کند که واقعاً بی‌نظیر و غیرقابل توصیف است.

بیشتر بخوانید:

مشارکت حداکثری پشتوانه مردمی نظام است

نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در چهار دهه گذشته بیش از ۴۰ انتخابات برگزار شده و اکثراً هم انتخابتی بوده که ماهیت رقابتی داشته است. انتخابات تنها ابزاری بوده که جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه توانسته توطئه‌ها و تهدیدات را خنثی کند و اجازه ندهد که استقلال و آزادی کشور ایران به خاطر بیفتد.

جمالی نوبندگانی با بیان این مطلب که دشمنان و اپوزیسیون تلاش می‌کنند با تشویق مردم به عدم مشارکت در انتخابات، بازی جدید علیه جمهوری اسلامی به راه بیندازند، افزود: شاید بخشی از ملت به خاطر مشکلات اقتصادی با صندوق رأی قهر کنند و نسبت به عملکرد مسئولان گلایه‌مند باشند، اما این ملت هیچ‌گاه نسبت به نظام و جمهوری اسلامی دلسرد نبوده و از آن رویگردان نیستند و از اینکه انقلاب کرده‌اند پشیمان نیستند.

او گفت: اینکه دشمن ادعا می‌کند مردم نسبت به جمهوری اسلامی بدبین هستند و از آن رویگردان شده‌اند، بهتر است به تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی نگاهی بیندازند و مشاهده کنند که سیل عظیمی از جمعیت چگونه در مراسم وداع با سردار مدافع حرم شرکت داشته‌اند؛ مراسمی که در آن از همه اقشار حضور پیدا کرده بودند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است که جمهوری اسلامی به ثبات رسیده و از سوی اپوزیسیون، رسانه‌ها و گروه‌های معاند به آن آسیبی وارد نمی‌شود.

نقدی بر روند مناظرات

جمالی نوبندگانی نقدی بر مناظرات انتخابات ریاست جمهوری وارد کرد و گفت: بهتر بود این مناظرات به صورت دو به دو برگزار می‌شود و از کاندیداها در خصوص مسائل اساسی و مهم کشور پرسش می‌شد. همچنین باید زمان بیشتری به هر کاندیدا اختصاص یابد؛ زیرا در سه دقیقه که ۳۰ ثانیه آن با سلام و احوال‌پرسی سپری می‌شود، نمی‌توان در رابطه با مسائل اساسی سخن گفت.

انتهای پیام/*

کد خبر 670058

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =