بلاتکلیفی جاماندگان مربیان قرآن در راه استخدام

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از تعلل آموزش و پرورش در جذب معلمان قرآنی پیش از سال ۹۲، تصریح کرد: این معلمان باید به شیوه‌ای که همکارانشان طی سالیان گذشته جذب شدند به استخدام آموزش و پرورش در آیند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، احمدحسین فلاحی با تأکید بر ضرورت تبدیل وضعیت تعدادی از مربیان قرآنی قراردادی بازمانده پیش از سال 1392، عنوان کرد: بر اساس قانون مصوب مجلس و مجوز آموزش و پرورش اقدام به جذب این مربیان قرآنی باید صورت می‌گرفت که به دلیل اهمال کاری مدیران استانی آموزش و پرورش این اقدام تا به امروز به تأخیر افتاده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از 5 هزار مربی قرآنی پیش از سال 92 فقط کمتر  از 300 نفر از این مربیان جذب آموزش و پرورش نشدند، افزود: آموزش و پرورش نباید به دلیل تعلل مدیران استانی این عزیزان را از حق خود محروم کند. موضوع این جاماندگان پیش از سال 92 با معلمان طرح امین متفاوت است و این افراد بایستی تا امروز به استخدام رسمی آموزش و پرورش در می‌آمدند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: این معلمان باید به شیوه‌ای که همکارانشان طی سالیان گذشته جذب شدند به استخدام آموزش و پرورش در آیند و نباید آزمونی از آن‌ها گرفته شود.

معلمان طرح امین با آزمون جذب آموزش و پرورش خواهند شد

وی درباره وضعیت مربیان قرآنی و پرورشی طرح امین نیز توضیح داد: با تصویب الحاق یک تبصره به بند (2) ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در مجلس و تأیید آن توسط شورای نگهبان، فرصتی برای این معلمان ایجاد شد تا در کنار آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در آزمون 20 تیرماه شرکت کنند.

آزمون 20 تیرماه حدود 10 هزار متقاضی دارد

فلاحی افزود: تعداد معلمان طرح امین حدود یک هزار و 400 معلم برآورد می‌‎شود و به نظر می‌‎رسد آزمون 20 تیرماه این عزیزان در کنار معلمان نهضتی حدود 10 هزار متقاضی داشته باشد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/*

کد خبر 670061

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =