درخواست رهبران ارامنه برای حضور مردم در پای صندوق رای

باشگاه خبرنگاران جوان در راستای کمک به شناخت فضای انتخاباتی به بررسی فضای رسانه‌ای حاکم بر این روزهای رسانه می‌پردازد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، چهار روز دیگر به یکی از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی کشورمان باقی مانده؛ انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم در پیش است. با نزدیک‌شدن به این رویداد، هر روز گمانه‌زنی‌ها درباره حضور افراد مختلف برای رسیدن به پاستور بیشتر و بیشتر می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان در راستای کمک به شناخت فضای انتخاباتی و انتخاب فرد اصلح، به بررسی فضای رسانه‌ای حاکم بر این روزهای رسانه های داخلی کشور می پردازد.

روزنامه اطلاعات: نقش رسانه‌ها در جلب مشارکت حداکثری آحاد مردم در انتخابات ۱۴۰۰

روزنامه اطلاعات به نشست نقش رسانه‌ها در جلب مشارکت حداکثری آحاد مردم در انتخابات ۱۴۰۰ که روز گذشته در کلیسای سرکیس مقدس توسط روزنامه ارمنی زبان آلیک برگزار شد، پرداخته است.

در این مراسم پیام آرام اول جاثلیق کل ارامنه حوزه سیلیسی در تهران مبنی بر دعوت پیروان این حوزه به شرکت در انتخابات قرائت شد.

در بخش‌هایی از این پیام آمده است: اسقفان گرامی، در روزهای آتی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد. از شما می‌خواهیم تا از پیروانی که تحت حمایت روحانی ما قرار دارند درخواست نمایید به عنوان شهروندانی وفادار، حضور و مشارکت در انتخابات را وظیفه مهم شرعی و انسانی خود بدانند.

پس از پیام ارام اول، پیام سبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال کشور قرائت شد که در بخشی از آن آمده است: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در هر کشور معیاری برای تعیین سطح مردم سالاری آن کشور است. از اینکه این بار نیز چنین فضایی در ایران ایجاد شده و مردم در جستجوی نامزد منتخب خود هستند، خرسندیم. یقین داریم که ملت ایران با درک بالا نامزدی را انتخاب خواهند کرد که حراست از تمامیت ارضی کشور، ارتقاء سطح زندگیاقتصادی، اجتماعیو سیاسی مردم و همچنین توسعه روابط خارجی و همزیستی مسالمت آمیز میان ادیان مختلف را که جمهوری اسلامی ایران از الگوهای موفق آن به شمار می‌آید سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده باشد. بدین وسیله از ارامنه ایران می‌خواهم تا به عنوان شهروندان جمهوری اسلامی ایران و با درک صحیح از وظیفه شهروندی خود در این انتخابات مشارکت فعال داشته باشند، زیرا تنها در صورت عمل کردن به وظیفه شهروندی است که فرد از حق مطالبه خواسته‌های خود برخوردار می‌شود.

روزنامه همشهری: «اشاره» به استان‌های محروم در مناظره‌ها

در گزارشی در روزنامه همشهری با تیتر «اشاره» به استان‌های محروم در مناظره‌ها آمده است: بازار وعده‌های انتخاباتی داغ است و نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از مسائل کلان مانند تورم، گرانی و اعتماد مردم به سراغ مسائل ریزتری رفته‌اند که برخی از آن‌ها محدود به چند استان می‌شوند؛ ایراد کار، اما آنجاست که حتی در همین تبلیغات انتخاباتی هم برخی موارد، چون وضعیت کوله بران، سوخت بران، ته لنجی‌ها، مرزنشینان و استان‌های محروم در حد چند کلمه و یک اشاره کوتاه مطرح می‌شوند و حتی برنامه‌ای برای رفع مشکلاتشان ارائه نمی‌شود. مردم مرزنشین و مناطق محروم سال‌های سال است که وعده رفع مشکلاتشان را از زبان دولتمردان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی اعضای شورای شهر می‌شنوند بی‌آنکه هیچ یک از آن‌ها رنگ واقعیت بگیرد.

روزنامه جوان: دلخوری از ناکارآمدی‌ها با انتخاب درست درمان می‌شود

روزنامه جوان به موضوع رای ندادن برخی در انتخابات ریاست جمهوری و عواقب قهر از صندوق‌های رای پرداخته و نوشته است: تا این جای کار حتی برخی از اپوزیسیون‌های شناخته شده خارج نشین و البته عاقل هم گفته‌اند رأی دادن در هر شرایطی بهتر از رأی ندادن است. علاوه بر این جماعت، برخی صاحب نظرانی که از منظر فلسفه سیاسی به نظام‌ها می‌نگرند معتقدند هیچ فیلسوف سیاسی در هیچ شرایطی حتی در بدترین وضعیت اقتصادی و سیاسی و نارضایتی از وضع موجود، صندوق رأی را به عدم آن نمی‌فروشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 670170

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =