بروکراسی اداری نفس تولیدکنندگان را گرفته است

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: متأسفانه روند بروکراسی اداری کشور به‌گونه‌ای است که نفس تولیدکنندگان و تجار را گرفته است

سعید عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که حمایت‌های ویژه‌ای از تولید ملی و کارآفرینان صورت نگرفته است، اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی چندین سال پی‌درپی عناوین اقتصادی را برای سال‌ها انتخابات کرده‌اند و انتظار می‌رفت که حداقل با توجه به شرایط ویژه کشور از تولید و تولیدکنندگان حمایت شود، اما همچنان برخی از مسئولان در جمود فکری و بی‌تحرکی به سر می‌برند.

وی گفت: متأسفانه روند بروکراسی اداری کشور به‌گونه‌ای است که نفس تولیدکنندگان و تجار را گرفته است. مثلاً ماه‌هاست که نهاده‌های دامی مورد نیاز مرغ‌داری‌ها و تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز کارگاه‌ها و کارخانه‌ها از گمرکات کشور ترخیص نمی‌شوند و عدم ترخیص این کالاها؛ تلف شدن مرغ‌ها و ایجاد صف‌های طولانی مرغ و نیز تعطیلی برخی واحدهای تولیدی یا عدم راه‌اندازی خطوط جدید تولید را در پی داشته است.

بیشتر بخوانید:

برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید فیروزکوه

معاون قضایی دادستان کل کشور عنوان کرد: امضاهای طلایی به بلای جان تولیدکنندگان و بخش خصوصی تبدیل شده. به جای این‌که این نوع امضاءها در راستای حمایت از تولید و تولیدکنندگان به کار گرفته شود، در راستای تأمین منافع سوداگران و رانت‌خواران استفاده می‌شود و هرگاه یک تولیدکننده به یک مسئول مراجعه می‌کند با پاسخ‌های منفی و دلسردکننده مواجه می‌شود.

وی بیان داشت: تا زمانی‌که هم‌دلی و اتحاد میان دستگاه‌ها برای حمایت از تولید ملی و تولیدکنندگان وجود نداشته باشد، نمی‌توان انتظار بهبود شرایط را داشت و تا زمانی‌که نتوان تشخیص داد که مصالح ملی از اهمیت بالاتری نسبت به سایر مسائل برخوردار است، جمود فکری و بی‌تحرکی همچنان ادامه‌دار خواهد بود.

عمرانی معقتد است که واقعیت اصل ۴۴ رعایت نشده است و در این باره گفت: با برخی واگذاری‌ها خواستند شویی راه بیندازند و بگویند که اصل ۴۴ را اجرا کرده‌ایم اما در اصل هم واگذاری‌ها ایراد داشت و هم اجرای غیرصحیح آن به زیان بخش خصوصی و به کام رانت‌خواران بود.

انتهای پیام/*

کد خبر 670445

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =