کد خبر 670577
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
پیش‌بینی بورس ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

به دلیل آنکه بانکی‌ها دیروز منفی معامله شده‌اند و فلزات هم منفی هستند به نظر می‌رسد بازار امروز با تعادل نسبی همراه باشد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بازار سرمایه نسبت به هفته گذشته فشار فروش کمتری را تجربه کرد اما ارزش معاملات از پنج هزار میلیارد تومان هفته گذشته به سه هزار میلیارد تومان رسید و بیشتر از نیمی از بازار در صف فروش همچنان قفل هستند.

حسین مرید سادات، کارشناس بازار سرمایه در تحلیل وضعیت بازار هفته جاری  گفت: روزهای شنبه و یکشنبه با فشار فروش نسبتا بالایی در بازار مواجه بودیم اما از روز دوشنبه بازار نسبتا به تعادل رسید  و ارزش معاملات هم تا محدوده سه هزار میلیارد تومان رسید. وی در تشریح این موضوع گفت: اما معضل اصلی در حال حاضر روند شاخص کل هم‌وزن در بازار است که نشان از روند نامتعادل و ناامید کننده سهم‌های کوچک در بازار است.

مرید سادات در بخش دیگری گفت: بازار با دو سناریو در حال حرکت است یک سهم‌های کوچک بازار که نیاز به نقدینگی کمی دارند و پروژه محور هستند و با پول کمی می‌توانند قدرت نقدشوندگی خود را حفظ کنند که در حال حاضر به این شکل نیستند و دومین سناریو سهم‌های بزرگی هستند که در شرایط فعلی وضعیت خوبی را دارند و از نقدشوندگی نسبتا مناسبی هم برخوردارند.

این کارشناس بازار درباره وضعیت صف‌های فروش در بازار گفت: در حال حاضر ۱۸۰ نماد معادل ۳۲ درصد از بازار در صف فروش قفل هستند. البته نکته مثبت در ساماندهی صف‌های فروش سهم‌های کوچک در بازار توسط نهاد ناظر این است که با رفع گره معاملاتی در این نمادها تا حدی در باز شدن قفل آنها و سرعت گرفتن روند اصلاح آنها موثر واقع شده است.

وی درباره صنایع برتر در بورس و تاثیر آنها در روند کلی بازار گفت: با توجه به نقشه بازار خودرویی‌ها روز گذشته و دیروز لیدر بازار شده‌اند و البته باید دقت کنیم، هر زمانی که بانکی‌ها و خودرویی‌ها روند مثبت و صعودی را داشته‌اند کل بازار متاثر از آنها پیش رفته است. اما به صورت کلی بازار دیروز پرعرضه است و فروش فروش در آن بالا است.

مرید سادات درباره پیش‌بینی بورس امروز گفت: احتمال می‌رود امروز روند مثبت باشد اما به دلیل آنکه بانکی‌ها دیروز منفی معامله شده‌اند و فلزات هم منفی هستند به نظر می‌رسد بازار امروز با تعادل نسبی همراه باشد.

منبع : تجارت نیوز

انتهای پیام/

کد خبر 670577

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =