توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مطالبه زنان از دولت سیزدهم   

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی از مهمترین مطالبات زنان از دولت سیزدهم به شمار می‌رود.

الهام آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز در بیان مهمترین مطالبات بانوان از دولت سیزدهم، اظهار کرد: با توجه به اینکه بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، باید مجلس و دولت همگام با یکدیگر در راستای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی  آنان تلاش کنند.

وی با تاکید بر این‌که بانوان باید نقش بسزایی در مناصب مهم کشور داشته باشند، گفت: حضور پررنگ‌تر زنان در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی سهم انکارناپذیری در پیشبرد اهداف و برنامه‌های کشور دارد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در حالی زنان در روستاها و شهرهای کوچک با تولیدات خود به اقتصاد خانواده و کشور کمک می‌کنند که کمتر به نقش و سهم آن‌ها توجه می‌شود.

آزاد افزود: از این‌رو یکی از موضوعات مطرح شده در فراکسیون زنان مجلس طرح بیمه زنان روستاها و شهرهای کوچک است که با تامین منابع مالی مورد نیاز می‌تواند اقدام مناسبی در جهت  حمایت از آنان باشد.

وی برنامه‌‎ریزی با هدف توانمندسازی زنان به ویژه در روستاها را یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم خواند و افزود: از سویی اگرچه به تفصیل درباره موضوعات مبتلابه زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست سخن گفته می‌شود، اما حقیقت آن است که اقدام و برنامه جدی اجرایی در این باره صورت نگرفته است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بر این اساس دولت سیزدهم باید گام‌های عملی در حمایت از زنان بد و بی‌سرپرست برداشته و توجه ویژه‌ای به مشکلات این قشر داشته باشد.

آزاد ابراز امیدواری کرد: دولت سیزدهم همگام و همسو با وکلای مردم در خانه ملت گام‌های بلند و ملموسی را در راستای حمایت از زنان برداشته و بستر را برای ارتقاء جایگاه اجتماعی آنان فراهم کند.

انتهای پیام/*

کد خبر 670666

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =