میهن پرستی ، خصلت ذاتی ملی پوشان

تیم ملی فوتبال ایران با کسب 18 امتیاز توانست به عنوان تیم نخست گروه سوم م به مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد. .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،تیم ملی فوتبال ایران با کسب 18 امتیاز توانست به عنوان تیم نخست گروه سوم م به مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد. بیژن ذوالفقارنسب بعد از صعود تیم ملی گفت: قبل از هر چیزی این موفقیت را به جامعه ورزش کشور و خصوصا جامعه فوتبال تبریک می گویم. بازیکنان با عملکردی بسیار خوب و آبرومندانه در قالب یک گروه  بازیهای دور برگشت را با 4 پیروزی به پایان رساندند. من اعتقاد دارم فوتبال ایران در ذات خود یکسری ظرفیت ها و قابلیت های بالایی دارد که هرگاه بحث ابراز وجود، روزهای سخت و احتمالا ناممکن پیش می آید، یک پدیده در وجود این بچه های ایرانی بوجود می آید که من این مقوله را حفظ میهن پرستی می دانم.

کارشنان فوتبال در ادامه اضافه کرد: آنچه مسلم است این مسئولیت آموزشی و بدست آوردنی نیست، بلکه یک خصیصه بسیار مهم است که در ذات ایرانیان هست. بازیکنان باهوش ایرانی در این مسابقات عملکرد بسیار خوب و مناسبی داشتند که نمونه آن را ما فقط در استرالیا دیده بودیم و بچه ها یک بار دیگر در منامه آن را تکرار کردند. ملی پوشان کشورمان یکبار دیگر قدرت و توانمندی خودشان را به آسیا نشان دادند.

 وی اضافه کرد: با توجه به جو و فضایی که در بحرین حاکم بود، تیم ملی به مصاف بحرین و عراق دو حریف دیرینه (بدگوشت) رفت و توانست علاوه بر پیروزی با این دو تیم، رکورد و طلسم شکنی کند. معتقدم تیم ملی کشورمان با عملکرد بسیار خوب در بحرین یک شور و شوق اجتماعی را در داخل کشور بوجود آورد و این نکته را به ما می رساند که فوتبال ما چقدر در درون خودش جوانان شایسته ای و باهوشی دار که حاضر هستند برای کشورشان فدارکاری کند. امیدوارم این ظرفیت ها در فوتبال ما بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و برای این توجه، فوتبال ما نیاز به یک مدیریت کلان در سطح کشور دارد.

کارشناس فوتبال در پایان با اشاره به صعود ایران به مرحله بعد رقابت‌ها خاطر نشان کرد: در مرحله دوم مسابقات تیم‌های قدرتمندی حریف ایران هستند. باید در خصوص اردوها، بازیهای تدارکاتی و ترمیم ساختار تیمی که به منامه رفت، برنامه ریزی خیلی مدون و صحیحی داشته باشیم. فدراسیون فوتبال باید برای حضوری موفق تیم ملی در مرحله نهایی بسیار با برنامه جلو برود. مجددا به کادر فنی، بازیکنان و مسئولین فدراسیون این صعود مقتدرانه را تبریک می گویم.

منبع:فدراسیون فوتبال

انتهای پیام/

کد خبر 670944

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =