حضور گسترده مردم در انتخابات بر اساس خرد و تفکر است

کارشناس سیاسی گفت: مردم ایران در انتخابات امروز نه براساس هیجانات بلکه براساس خرد و تفکر شرکت کرده‌اند.

جعفر قنادباشی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به پیام مشارکت حداکثری ملت ایران در انتخابات امروز اظهار کرد: مردم ایران در انتخابات نه براساس هیجانات بلکه براساس خرد و تفکر شرکت کرده‌اند و این از جمله نشانه‌های روشن آینده بسیار خوب برای ایران است.

وی با بیان اینکه در دنیا معمولا انتخابات براساس هیجانات برگزار می‌شود، افزود: افراد معمولا احساسی انتخاب می‌شوند اما آنچه در ایران اتفاق می‌افتد به دلیل شرایطی که حاصل تجارب تلخی است که در گذشته داشته‌ایم و آن موقع به دلیل پیروی از هیجانات و تأسی از احساسات انتخابات صورت می‌گرفت اما این تجارب کمک کرد تا ما در این عرصه، انتخابات را هوشمندانه‌تر برگزار کرده و بر اساس خرد در انتخابات شرکت کنیم.

این کارشناس سیاسی با اشاره به نشانه‌های خرد جمعی ملت ایران در انتخابات امروز عنوان کرد: همه مردم ما با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی می‌دانند که مسئله انتخابات می‌تواند نه تنها مشکلات آنها را حل کند بلکه تأمین کننده امنیت، استقلال و اقتدار کشور باشد و این درس بزرگی از حضور ملت ایران در این عرصه است.

وی با تشریح نشانه دیگر مردمی بودن این انتخابات خاطرنشان کرد: مردم دشمن را به خوبی شناخته‌اند و خواست دشمن را که در چارچوب تبلیغ و ترویج شعار "رأی بی رأی" در رسانه‌هایشان فریاد می‌کردند، می دانند و با این شعار و تفکر منحط بسیار عاقلانه رفتار کردند به این معنی که متوجه شدند این دشمن است که نمی‌خواهد مردم پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

قنادباشی ادامه داد: این دشمن همان دشمنی است که از دو سال پیش سیاست‌های تحریمی خود را گسترش داد و فشار حداکثری علیه ایران تحمیل کرد و در این سال‌ها این فشارها را ادامه داد حتی ترامپ هم رفت و بایدن هم این فشارها را ادامه داد به امید میوه چینی از این انتخابات.

وی تصریح کرد: دشمنان این انتخابات را نشانه رفته بودند و اردییبهشت 97 بود که ترامپ فشار حداکثری را اعلام کرد و رژیم‌های ارتجاع منطقه همان‌ها که رسانه‌های خارجی علیه ایران درست کردند به این رویه کمک کردند و نفت ایران را که خریداری نمی‌شد تحریم کردند تا مردم به ستوه بیایند و در این انتخابات شرکت نکنند.

این کارشناس سیاسی با تأکید بر اینکه مردم ما آگاه به توطئه‌های دشمنان هستند و حضور آنها عکس خواست دشمنان است، گفت: این حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخبات امروز بنا به فرمایش رهبری است که فرمودند اگر دشمن را بخواهیم کاری بکنیم که در موقعیتی دشوار قرار بگیرد یک عمل صالح انجام دهیم و این نشان دهنده قرآنی بودن حرکت مردم ما است.

انتهای پیام/*

کد خبر 671040

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =