پیام تبریک مقامات کشورها به سیدابراهیم رئیسی

مقامات عالی‌رتبه برخی کشورها نسبت به پیروزی سیدابراهیم رئیسی واکنش نشان دادند و هریک به صورت جداگانه با صدور پیامی پیروزی منتخب مردم ایران را تبریک گفتند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین‌الملل شبکه خبری تهران نیوز، سیدابراهیم رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رأی به عنوان هشتمین رئیس جمهور منتخب مردم ایران به پیروزی رسید. پیروزی او بازتاب گسترده‌ای در سطوح مختلف جهانی در پی داشت. علاوه بر رسانه‌های خارجی، مقامات عالی‌رتبه برخی کشورها نسبت به پیروزی سیدابراهیم رئیسی واکنش نشان دادند و هریک به صورت جداگانه با صدور پیامی پیروزی منتخب مردم ایران را تبریک گفتند.

عمران خان: ما منتظر همکاری با دولت رئیسی هستیم

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان، در پیام خود در توئیتر می‌نویسد: به برادر @raisi_com (ابراهیم رئیسی) به خاطر پیروزی قاطع در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک می گویم. ما منتظر همکاری با ایشان برای تقویت بیشتر روابط برادارنه، صلح منطقه‌ای، پیشرفت و موفقیت هستیم.

«عمران خان» به «رئیسی» تبریک گفت

پوتین: خواستار تعامل در امور بین‌الملل هستیم

در پیام پوتین خطاب به رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران آمده است: مراتب تبریکات صمیمی را به مناسبت انتخاب جنابعالی به عنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران پذیرا باشید.

در این پیام همچنین آمده است: شما می‌دانید که روابط کشورهای ما همواره و به طور سنتی مبتنی بر حسن همجواری بوده است. امیدوارم که فعالیت شما در پست عالی کنونی به توسعه روزافزون همکاری‌های دوجانبه کمک کند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه این پیام آورده است: ما خواستار تعامل مشارکتی در امور بین الملل هستیم و امیدواریم که فعالیت شما در این عرصه به این مسأله کمک کند. بدون شک چنین چیزی منافع ملت‌های ایران و روسیه را تأمین خواهد کرد و موجب ثبات منطقه‌ای می‌شود.

دبیرکل نجباء؛ آماده‌سازی رسمی برای گرفتن انتقام خون شهیدان سلیمانی و مهندس

«شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

دبیرکل نجباء عراق اظهار داشت: مردم ایران بار دیگر پایبندی خود به حکومت و رهبری معظم انقلاب را اثبات و با مشارکت پرشور در داخل و خارج از کشور، چالش‌ها را به حماسه‌ای انتخاباتی تبدیل کردند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که استحکام روابط بین دو ملت ایران و عراق در تمام زمینه‌ها و با وجود مشترکات عقایدی، فرهنگی و جغرافیایی بیش از پیش افزایش یابد. پیش از این نیز، «احمد عبدالساده» تحلیلگر مسائل عراق به پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

وی با انتشار یک پست توئیتری نوشت: پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران به معنای آماده سازی رسمی برای مرحله گرفتن انتقام خون شهیدان سلیمانی و مهندس است. این کارشناس عراقی افزود: این پیروزی در زمینه انتقام خون شهیدان سلیمان و المهندس یک نقطه عطف محسوب می‌شود.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین: حمایت ایران از موضوع فلسطین ادامه خواهد داشت

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای ضمن تبریک به سید ابراهیم رئیسی، برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را نمونه موفق دموکراسی دانست.

در این بیانیه آمده است: «جنبش جهاد اسلامی فلسطین به مردم ایران و رهبر عالی انقلاب اسلامی سید علی خامنه‌ای پایان انتخابات و موفقیت‌آمیز بودن یک تجربه دموکراسی در کشوری که به علت سیاست‌ها و مواضع ثابت خود با تهدیدات بزرگی مواجه است را تبریک می‌گوید.

در این بیانیه ضمن تبریک به سید ابراهیم رئیسی آمده است که جهاد اسلامی اطمینان دارد که حمایت ایران از موضوع فلسطین ادامه خواهد داشت و سیاست ایران در قبال رنج مردم فلسطین و حمایت از حقوقشان ثابت است.

جهاد اسلامی تأکید کرد که انقلاب اسلامی ایران از زمان پیروزی‌اش به تعهد خود برای التزام به دموکراسی پایبند بوده و این در حالی است که جمهوری اسلامی در سایه تهدیدات و محاصره به سر می‌برد.

پیام تبریک هیثم بن طارق سلطان عمان

هیثم بن طارق سلطان عمان نیز در پیامی به سید ابراهیم رئیسی، پیروزی اش در اانتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

علی‌اف: فرصت‌های فراوان برای گسترش روابط وجود دارد

رئیس جمهوری آذربایجان انتخاب سید ابراهیم رئیسی را تبریک گفت و روابط دو کشور را راهبردی خواند و افزود: فرصت‌های فراوانی برای گسترش روابط دوجانبه و همکاری منطقه‌ای پیش روی دو کشور قرار دارد.

سرکیسیان: ‏ تقویت روابط دوستانه کنونی مهم است

«آرمن سرکیسیان» رئیس جمهور ارمنستان، پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را به ایشان تبریک گفت و اعلام کرد: ارمنستان برای تقویت و تعمیق روابط دوستانه کنونی و گفت‌وگوی سازنده با ایران ارزش قائل است. امیدوارم روابط دوستانه و گرم ایران و ارمنستان، با تلاش مشترک، در تمام حوزه‌ها گسترش و توسعه یابد و پویایی مثبتی برای سطح جدید کیفی روابط میان دو ملت ثبت شود.

آل مکتوم: ‏آرزوی‬ ادامه روابط دوجانبه را دارم

محمد بن راشد آل مکتوم نایب رئیس امارات، نخست وزیر، وزیر دفاع و حاکم دبی، پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

وی اعلام کرد: به ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب به مناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک عرض می‌کنیم.

نایب رئیس امارات ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور امارت و ایران شاهد توسعه و شکوفایی روز افزون شود.

اردوغان: ‏به‌زودی‬ به تهران سفر خواهم کرد

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با ازسال پیامی به سید ابراهیم رئیسی، پیروزی رئیس جمهور منتخب مردم ایران را به وی تبریک گفت.

در این پیام آمده است: رئیس جمهور منتخب ملت ایران، انتخاب حضرتعالی به عنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران برآمده از انتخابات روز گذشته را صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.

امیدوارم که نتایج انتخابات، منشأ خیر و برکت برای مردم کشور دوست و برادر ایران باشد. با اعتقاد بر اینکه، در دوره ریاست جمهوری شما سطح همکاری‌ها میان دو کشور افزایش خواهد یافت، بنای همکاری‌های آتی اعلام آمادگی می‌نمایم.

پس از دوران کرونا به منظور شرکت در نشست شورای عالی همکاری‌های ایران و ترکیه، به تهران سفر خواهم کرد.

در سمت جدید، برای شما آرزوی موفقیت داشته و امیدوارم که همکاری‌های میان دو کشور در دوران تصدی شدی در تمامی سطوح افزایش یابد. همچنین برای مردم دوست و برادر ایران، آروزی رفاه و سعادت دارم.

پیام تبریک برهم صالح رئیس جمهور عراق

بر اساس این گزارش، صالح در پیام خود خطاب به رئیسی آورده است: پیروزی شما در جریان سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

نبیه بری: ‏ایران‬ عظمت خود را در انتخابات نشان داد

از سوی دیگر، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان نیز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران پیامی را خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر کرده است. او در این پیام آورده است: ایران همانطور که پیشتر عظمت و بزرگی خود در ایستادگی در برابر تحریم‌ها را نشان داده بود، اکنون نیز عظمت خود در برگزاری انتخابات را نشان داد.

عمار حکیم: به رهبری، دولت و ملت ایران ‏تبریک‬ می‌گویم

در همین حال، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی برگزاری سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در ایران را به رهبر معظم انقلاب و همچنین ملت و دولت ایران تبریک گفت و نوشت: موفقیت تجربه دموکراتیک و اجرای سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در ایران را به رهبری و دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گوئیم.

توئیت سید حسن نصرالله؛ ‏سلام‬ علی ابراهیم

دبیرکل حزب الله لبنان در این توئیت ضمن انتشار تصویری از دیدار پیشین خود با سید ابراهیم رئیسی، نوشته است: سَلَامٌ عَلَیٰ إِبْرَاهِیمَ.

پیام تبریک مقامات کشورها به سیدابراهیم رئیسی

پیام تبریک نخست وزیر عراق

از سوی دیگر، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق نیز با صدور پیامی پیروزی سید ابراهیم رئیسی در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفت.

پیام تبریک بشاراسد

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز با صدور پیامی خطاب به «سید ابراهیم رئیسی» پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

حماس: به حضور رهبر معظم انقلاب تبریک خالصانه می‌گویم

افزون بر این، جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز که اسماعیل هنیه ریاست دفتر سیاسی آن را بر عهده دارد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ما در جنبش مقاومت اسلامی حماس در فلسطین برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست جمهوری که طی آن ملت ایران سید ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس جمهور جدید انتخاب کردند، خالصانه خدمت حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

در این بیانیه عنوان شده است: جنبش حماس ضمن تبریک انتخاب سید ابراهیم رئیسی از سوی ملت ایران، برای ایشان موفقیت و سربلندی در این سمت و خدمت به جمهوری اسلامی ایران، برآورده کردن خواسته‌های ملت اعم از توسعه، پیشرفت، شکوفایی و رفاه و ادامه مواضع ارزشمند ایران در زمینه همبستگی با ملت فلسطین و قضیه عادلانه آن و حمایت از مقاومت و پایداری فلسطینیان از درگاه خداوند منان را خواستاریم.

پیام جنبش جهاد اسلامی

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در پیامی پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

انتهای پیام/*

کد خبر 671341

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =