دولت جدید از توانمندی‌های مجلس یازدهم استفاده کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس یازدهم از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فوق‌العاده سرشاری برخوردار است که می‌تواند فرصت خوبی برای رئیس جمهور منتخب باشد.

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز درباره اولویت‌های دولت سیزدهم اظهار داشت: رئیس جمهور منتخب مردم به خاطر منافع ملی کشور هم که شده به هم‌افزایی با احزاب و جریانات سیاسی مختلف مبادرت ورزد و همه افکار و اندیشه‌ها را گرد خود جمع کند و مانند دولت یازدهم و دوازدهم یک حلقه بسته دور خود ایجاد نکند.

وی گفت: کشور ما در شرایطی قرار گرفته که نیازمند یک تحول عظیم در تمام سطوح است تا از طریق چنین تحولی، توانمندی‌های کشور بروز و ظهور پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

وزارت نفت دولت جدید جلوی انحصارطلبی‌ها بایستد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه می‌گویم آقای رئیسی از سلایق و اندیشه‌های مختلف سیاسی در دولتش بهره ببرد، بدین خاطر است که میان جریانات مختلف سیاسی یک نقطه مشترکی به‌نام منافع ایران وجود دارد و همه احزاب و گروه‌ها حاضر نیستند منافع ایران به خطر بیفتد؛ لذا از این حیث می‌توان هم‌گرایی و هم‌افزایی را مدنظر قرار دهد.

اسماعیلی افزود: آقای رئیسی در مسئولیت‌هایی که تاکنون برعهده داشته، نشان داده است که بیشتر اهل عمل است تا اهل شعار و وعده.

او با بیان اینکه مجلس یازدهم در کنار دولت سیزدهم خواهد ایستاد، اظهار داشت: دولت بدون کمک و همراهی مجلس نمی‌تواند بر مشکلات فائق آید. مجلس یازدهم از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فوق‌العاده سرشاری برخوردار است که می‌تواند فرصت خوبی برای رئیس جمهور منتخب باشد تا با استفاده از این ظرفیت‌ها مسیر حل مشکلات و غلبه بر چالش‌های پیش رو را هموارتر سازد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ آقای رئیسی به خوبی واقف است که نمی‌توان کشور را با نگاه‌های تک‌بعدی و تکیه بر توافقات بین‌المللی اداره کرد؛ بنابراین او برای تحول در ساختار قوه مجریه برنامه‌های خوبی را در دست دارد و نیز برای پیشبرد اهداف نظام، چندبُعدی‌نگری و چندجانبه‌گرایی را در روابط بین‎الملل در پیش خواهد گرفت.

انتهای پیام/*

کد خبر 671524

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =