روحیه فراجناحی رئیسی در کارآمدی دولت سیزدهم مؤثر است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: آقای رئیسی از روحیه فراجناحی و فراباندی برخوردار است و این روحیه می‌تواند در دولت او مفید و مؤثر واقع شود.

روح‌الله متفکرآزاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: از آقای رئیسی انتظار داریم همانطورکه با آرامش و بدون تشریفات به انتخابات ریاست جمهوری ورود کرده، همین آرامش و غیرتشریفاتی بودن را در مقام ریاست جمهوری حفظ کند تا فضای سیاسی کشور آرام و به سمت هم‌دلی و همکاری پیش برود.

وی گفت: مردم به دولت سیزدهم امیداورند و رئیس جمهور منتخب باید امید مردم را به فرصت برای دولتش تبدیل کند. همچنین رئیس جمهور منتخب باید از اقدامات و سخنانی که فضای امیدواری را به ناامیدی تبدیل می‌کند، ممانعت ورزد.

بیشتر بخوانید:

وزارت نفت دولت جدید جلوی انحصارطلبی‌ها بایستد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به دولت جدید توصیه کرد که مجلس یازدهم تعاملات گسترده‌ای داشته باشد و کاستی‌هایی را که در روابط میان دولت حسن روحانی و مجلس وجود داشته، تکرار نکند.

متفکرآزاد افزود: آقای رئیسی از روحیه فراجناحی و فراباندی برخوردار است و این روحیه می‌تواند در دولت او مفید و مؤثر واقع شود.

او به ضرورت اصلاح نظام بانکداری در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم اولویت‌های بسیار مهم و کلیدی پیش روی خود دارد که با پرداختن و اصلاح برخی از آنها می‌تواند اثرات مفیدی برای کشور داشته باشد. یکی از این اولویت‌ها، رسیدگی و کنترل عملکرد بانک‌هاست؛ زیرا بخش عمده‌ای از پول کشور در جیب اکثر بانک‌ها بوده و با استفاده از آن اقداماتی را انجام می‌دهند که به ضرر واحدهای تولیدی و اقشار جامعه است. از این سو بانک‌ها  با سودهای کلانی که از واحدهای تولیدی و مردم دریافت می‌کنند یکی از بزرگ‌ترین موانع برای تولیدکنندگان هستند. مگر یک تولیدکننده چه میزان سود کسب می‌کند که 24 درصد از آن را به‌عنوان بهره به بانک‌ها می‌پردازد؟

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی به چابک‌سازی دولت اشاره و اظهار داشت: درآمد نفتی کشور خرج پرداخت حقوق کارمندان دولت می‌شود و اتفاق خوبی برای اقتصاد کشور نیست. در نتیجه اصلاح ساختارهای فعلی که موجب بروز مشکلات می‌شوند باید یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم باشد و مجلس شورای اسلامی نیز از دولت در این زمینه حمایت و به او کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/*

کد خبر 671533

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =