کد خبر 671534
۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۳
ترک تحصیل ۳ میلیون دانش‌آموز صحت ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در واکنش به برخی اخبار مبنی بر ترک تحصیل ۳ میلیون دانش‌آموز در کشور، گفت: این آمارها صحت نداشته و این‌گونه نیست.

احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و سپری شدن سال تحصیلی در قالب آموزش مجازی، در نهایت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز فاقد گوشی، تبلت و امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای آموزش بودند.

وی گفت: البته این به معنای محروم ماندن ۳.۵ میلیون دانش‌آموز از تحصیل و ترک تحصیل آن‌ها نیست، چراکه تدابیر دیگری برای تحصیل این دانش‌آموزان اتخاذ شده، از جمله آنکه درسنامه‌هایی برای برخی از آن‌ها فرستاده شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: همچنین در برخی مناطق روستایی که امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم نبوده با پیشنهاد کمیسیون آموزش و موافقت وزارت آموزش و پرورش این افراد به صورت اختیاری و حضوری آموزش دیده‌اند.

وی با اشاره به تهیه ۲۵۰ هزار تبلت دانش‌آموزی از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) برای دانش‌آموزان، عنوان کرد: با وجود فراهم شدن بسترهای نرم‌افزاری برای تحصیل دانش‌آموزان، باید گفت در حوزه سخت‌افزاری به دلیل عدم پهنای باند، اتصال اینترنت و آنتن‌دهی تلفن همراه مشکلاتی وجود دارد.

فلاحی افزود: با وجود مشکلات بر زمین مانده و اقدامات انجام شده برای تحصیل دانش‌آموزان فاقد تبلت و تلفن همراه، خبر محروم ماندن سه میلیون دانش‌آموز از تحصیل صحت نداشته و درست نیست.

وی در ارتباط با برخی اظهار نظرات مبنی بر افت کیفیت آموزش در سال تحصیلی که گذشت، یادآور شد: آموزش مجازی به دلیل عدم برقراری ارتباط دیداری بین دانش‌آموز و معلم به تناسب در مقایسه با آموزش حضوری اثرگذاری آموزشی و پرورشی کمتری دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگرچه زیرساخت‌های پرورشی و اوقات فراغت دانش‌آموزان در شبکه شاد فراهم شده، اما باید گفت فضا و آموزش مجازی نتوانسته برخی خلاها را پر کرده و کمال خود را به‌دست بیاورد.

انتهای پیام/*

کد خبر 671534

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =