ایران افراطی‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ خود را انتخاب کرده است

 مقامات رژیم صهیونیستی به تندی به انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان رییس جمهور جدید ایران واکنش نشان دادند. 

 به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  مقامات رژیم صهیونیستی به تندی به انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان رییس جمهور جدید ایران واکنش نشان دادند. 

نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، در این رابطه گفت: «انتخاب رئیسی اشاره به قدرت های جهانی است که بیدار شوند و بدانند با چه کسی تعامل می کنند.» 

او تاکید کرد: «ایران را باید از کسب سلاح کشتار جمعی منع کرد.»

یائیر لپید وزیر خارجه اسرائیل رئیسی را "افراطی" خواند.

لاپید مدعی شد ابراهیم رئیسی به جاه‌طلبی‌های هسته‌ای حکومت ایران متعهد است.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی اضافه کرد، انتخاب رئیسی می بایست عزم جدیدی را برای توقف برنامه‌های هسته‌ای ایران به دنبال داشته باشد و به جاه‌طلبی‌های مخرب منطقه‌ای جمهوری اسلامی پایان دهد.

و سخنگوی وزارت خارجه‌ این کشور هم او را "تندروترین رئیس جمهور" تاریخ ایران دانسته است.

در همین حال، سخنگوی وزارت خارجه این رژیم نیز هشدار داد جامعه جهانی باید با انتخاب وی نگران باشد، چرا که او خود را به برنامه هسته‌ای نظامی جمهوری اسلامی متعهد می‌داند.

لیور هیات سخنگوی، وزارت خارجه اسرائیل در بیانیه‌ای نوشته است، «ایران افراطی‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ خود را انتخاب کرده است. رئیسی به برنامه هسته‌ای نظامی ایران که به سرعت پیشرفت می‌کند، متعهد است.» 

مقامات اسرائیلی در حالی به تندی به انتخاب ابراهیم رئیسی واکنش نشان دادند که گروه های مقاومت از این انتخاب استقبال کردند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله با صدور پیامی در این باره نوشت: "پیروزی شما امید ملت ایران و ملت‌های منطقه برای آینده و قدرت مقابله با چالش‌ها را زنده کرد."

دبیرکل حزب‌الله در این پیام افزود، رزمندگان مقاومت و آزادگان شما را دژ و پشتوانه‌ای قوی در مقابله با تجاوزگران می‌دانند. 

حماس و دیگر گروه های مقاومت هم در این باره پیام های تبریکی برای رئیسی ارسال کردند.

ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری با کسب بیش از 17 میلیون رای پیروز شد. 

منبع:فرارو
انتهای پیام/
کد خبر 671537

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =