دولت رئیسی مرهمی بر زخم‌های مردم باشد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: مردم از دولت سیزدهم توقع دارند که مرهمی برروی زخم‌های آنها باشد.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: رئیس جمهور منتخب پیش از انجام هر اقدامی باید اتحاد و وحدت را در کشور بسط و توسعه دهد و اعتماد عمومی را دوباره جلب کند. هچنین او می‌تواند در این امر مهم از جریانات مختلف سیاسی استفاده کند و همواره این نکته را مدنظر قرار دهد که مشکلات کشور با هم‌دلی و همراهمی همه مردم قابل حل است.

وی با اشاره به شرایط سخت حاکم بر کشور و آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و نیز سایه سنگین خشک‌سالی که امسال موجب چندبرابر شدن هزینه‌های اقتصادی شده است، از رئیس دولت سیزدهم خواست با تدابیر و برنامه‌های کارآمد این چالش‌ها و چندین چالش دیگر را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مهار و کنترل کند. 

ببشتر بخوانید:

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق مصوبات مجلس، دولت حسن روحانی باید سالانه بیش از یک میلیون مسکن می‌ساخت، اما به این مصوبه عمل نکرد و وزرای او این طرح را به سخره گرفتند، خاطرنشان کرد: دولت آینده مسیر سختی در حوزه مسکن پیش روی خود دارد و برای حل مشکل بخش مسکن و رونق‌بخشی به بازار مسکن، مجبور است سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازد؛ در غیر این صورت، خانه‌دار شدن در حد یک رویا باقی خواهد ماند.

ابوتورابی با تأکید بر این مطلب که دولت آینده از همان لحظه اول که مسئولیت را در اختیار می‌گیرد باید به فکر حل مشکلات جاری کشور باشد، بیان داشت: مجلس شورای اسلامی هم نیز امکانات خوبی را فراهم کرده تا دولت بعدی با استفاده از آنها بتواند سریع‌تر اثرات مثبتی را در جامعه ایجاد کند که یکی از این امکانات، ایجاد کالابرگ الکترونیکی ارزاق به 50 میلیون خانوار ایرانی است که حتی توان خرید گوشت و مرغ را هم ندارند. این اقدام می‌تواند به‌عنوان راهکار کوتاه‌مدت بسیار مفید باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم تمام وقت و انرژی خود را صرف تصویب قوانینی کرده که دولت آینده با استفاده از آنها بتواند مشکلات اقتصادی را حل کند؛ چون مردم از دولت سیزدهم توقع دارند که مرهمی برروی زخم‌های آنها باشد.

انتهای پیام/*

کد خبر 671845

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =