بازداشت فروشنده سوالات کنکور 1400 در تهران / جزئیات

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خبر داد: فردی که مدعی دسترسی و فروش سوالات کنکور سراسری سال 1400 در فضای سایبر بود ، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سوالات کنکور 1400 فروخته شده بود و این فرد شیاد که قول داده بود سوالات کنکور 1400 را به دست افراد متقاضی برساند دستگیر شد . این فرد ادعا می کند به صورت آنلاین سوالات کنکور 1400 را فروخته است.

سرهنگ " رامین پاشایی " معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اظهار داشت : بر اساس رصد صورت گرفته در فضای مجازی، فردی که با همدستی همسرش با انجام تبلیغات فریبنده در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و ایجاد کانال در پیام رسان تلگرام مدعی دسترسی و واگذاری سوالات کنکور 1400 به متقاضیان بود، مورد شناسایی قرار گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر شدند ودر مواجه با ادله جرم به بزه انتسابی خود اقرار کردند، بیان داشت: بر اساس تجزیه و تحلیل پرونده های قضائی ادوار گذشته ، همه ساله با نزدیک شدن به ایام کنکور ما شاهد این گونه کلاهبرداری ها هستیم.

 مدعی فروش آنلاین سوالات کنکور 1400دستگیر شد

وی ادامه داد: مجرمان با ترفندهای مختلف از جمله جعل هویت مدیران آموزش عالی و سایر جزئیات شناخته شده ؛ پس از فریب کاربران و دریافت مبالغ مختلف، دیگر پاسخگوی متقاضیان نخواهند بود و یا با ارسال نمونه سوالات کنکور ادوار گذشته از قربانیان خود کلاهبرداری کرده و صدمات مالی و روانی شدیدی به متقاضیان وارد می کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا بیان کرد: هم اکنون بیش از 100 کارگروه ویژه در پلیس فتا ناجا و رده های استانی و شهرستانی کشور ؛ درحوزه شناسایی این جرم فعالیت می کنند و تاکنون تعدادی صفحه و کانال مجرمانه با موارد مشابه ، ضمن اشراف اطلاعاتی و پی جویی های فنی مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن مسدود سازی ، اقدام قضائی علیه متهمان در حال پیگیری است.

این مقام انتظامی ضمن توصیه به کلیه داوطلبان کنکور سال 1400 در خصوص اینکه " به هیچ عنوان فریب اینگونه تبلیغات دروغین را نخورند" ؛ از خانواده هایشان خواست نظارت بیش تری بر عملکرد تحصیلی و سایبری فرزندان خود اعمال کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir   بخش گزارشات مردمی اطلاع دهندو یا با شماره تلفن 96380 جهت رسیدگی هر چه سریع تر تماس بگیرند.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 671904

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =