تیراندازی سرنشینان خودروی محافظین یکی از مسئولین در سلیمانیه / داستان چه بود ؟

درگیری میان نیروهای امنیتی سلیمانیه رخ داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در پی درگیری مسلحانه در سلیمانیه 11 نفر مجروح شده اند.

در تشریح درگیری و تیراندازی میان نیروهای امنیتی سلیمانیه گفته می شود که تیم حفاظتی دختر یکی از رهبران اتحادیه میهنی یکی از طرفهای نزاع بود.

بر اساس جزئیات جدیدی کە از درگیری مسلحانە میان نیروهای امنیتی در سلیمانیە منتشر شدە است، شمار مجروحین 11 تن بودە و تیم حفاظتی دختر شیخ جعفر شیخ مصطفی از رهبران اتحادیە میهنی و معاون رئیس اقلیم کردستان، یکی از طرف های نزاع بودە است.

سە شنبە 1 تیر / 22 ژوئن، برخی رسانه های اقلیم کردستان از جمله کردستان 24، شارپرس، آوینه و ...در خبری گزارش دادند که شب گذشته درگیری مسلحانه و تیراندازی در منطقه سرچنار سلیمانیه روی داده است.

بر اساس خبر پس از اینکه شماری افراد مسلح که گفته می شود از محافظین یکی از مسئولین بوده اند در یک خودرو اقدام به تیراندازی کرده اند و در پی این تیراندازی نیروهای امنیتی به محل اعزام شده اند و درگیری داخلی میان این نیروهای امنیتی و نیز سرنشینان مسلح خودروی مذکور روی داده و شبکە تلویزیونی کردستان 24 گزارش داد کە این درگیری موجب مجروح شدن 9 نفر شده است.

اما اندکی بعد رسانە های اقلیم گزارش دادند کە در این درگیری 11 نفر مجروح شدە و محافظین دختر شیخ جعفر شیخ مصطفی معاون رئیس اقلیم کردستان و از فرماندهان نظامی و اعضای ارشد حزب اتحادیە میهنی کردستان، در این درگیری دخیل بودە اند.

در این مورد شیخ جعفر بە سایت خبری دیپلماتیک گفت کە افرادی برای بهرە برداری و منفعت جویی سعی در بزرگ نمایی این قضیە دارند و این در حالی است کە این وضعیت کنترل شدە و تنش ها نیز پایان یافتە است.

دختر معاون رئیس اقلیم کردستان در تیراندازی ها دخیل بود؟

همچنین با اشارە بە اینکە خود وی و دخترش حاضرند کە در دادگاه حضور یافتە و پاسخگو باشند، زیرا هیچ کس فراتر از قانون نیست؛ گفت کە دختر وی تیراندازی نکردە و در حقیقت او طرفی است کە باید شکایت کند و شاکی باشد.

از سوی دیگر مصطفی چاورش فرماندە نیروهای پیشمرگ اتحادیە میهنی نیز در این مورد بە شبکە تلویزیونی روداو، گفت کە در این درگیری 11 تن مجروح شدە اند کە 5 تن از آنان در مراکز درمانی تحت درمان قرار گرفتە و ترخیص شدە اند و 6 تن نیز تحت درمان قرار دارند.

وی افزود کە مشکل این درگیری و تیراندازی، در مقر نیروهای لشکر 70 نیروهای پیشمرگ اتحادیە میهنی، با حضور نمایندە همه نیروهای امنیتی و نیز "نوزان" پسر شیخ جعفر شیخ مصطفی مورد رسیدگی قرار گرفتە و با توافق همه طرف ها حل شدە و با مقصرین این واقعە نیز بر اساس قانون برخورد شدە و بە دادگاه فراخواندە می شوند.

کردستان 24 دربارە این درگیری گزارش داد کە در آن کارمندان اداره امنیت سلیمانیه موسوم به آسایش و نیروهای امداد پلیس سلیمانیه و نیروهای کماندوی سلیمانیه موسوم به نیروی آلتونی دخیل بوده اند.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 672043

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =