کلاهبرداری میلیاردی با ترفند اعطای وام / عاملان به زانو درآمدند

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از شناسایی و دستگیری ۲ متهم به کلاهبرداری ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی با شگرد اعطای وام کم بهره در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  سرهنگ علیرضا حسینعلی زاده گفت :در پی شکایت تعدادی از شهروندان نیشابوری مبنی بر کلاهبرداری از آنها توسط افراد سودجو پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی اظهار داشت در بررسی اظهارات شاکیان پرونده و همچنین تحقیقات میدانی کارآگاهان اداره مبارزه جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مشخص شد ۲ فرد سودجو پس از اعتماد سازی و وعده راه اندازی صندوق خانگی با اعطای وام کم بهره ۴ درصد وجه نقد را ازشهروندان اخذ کرده و تاکنون وامی پرداخت نکرده اند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی در ادامه با اشراف اطلاعاتی مخفیگاه متهمان را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی ۲ متهم را در یک اقدام ضربتی دستگیر که متهمان در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به ۱۴ فقره کلاهبرداری از ۱۴ شهروند با این شگرد به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

سرهنگ حسین علیزاده با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی خطاب به شهروندان توصیه کرد ضعف آگاهی و اعتماد بیجا می تواند عواقب جبران ناپذیری را در همه زمینه ها به دنبال داشته باشد ضمن اینکه افراد کلاهبردار معمولا با ظاهری آراسته و با چرب زبانی طعمه‌های خود را شناسایی می‌کند لذا شهروندان با هوشیاری در برابر پیشنهادهای وسوسه انگیز مالی زمینه جرم را از شیادان سلب کنند.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 672047

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =