مجازات متهمان پرونده موسسه مالی ولیعصر رباط کریم و بهارستان

متهمان پرونده موسسه مالی ولیعصر رباط کریم و بهارستان به حبس و شلاق و ضبط اموال محکوم شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، پرونده موسسه مالی ولیعصر رباط کریم و بهارستان تعیین تکلیف شد و متهمان این پرونده موسسه مالی به دلیل اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه شدند.

جلسات دادگاه مؤسسه غیرمجاز ولیعصر، اما حواشی جالبی داشت؛ از مدیر مؤسسه ولیعصر که خواست متضررین حلالش کنند تا افشای اینکه مؤسسات غیرمجاز آرمان و فردوسی را هم همین فرد تأسیس کرده بود!

در این پرونده آقای حسن قوریانی، مهدی بهرامی‌حسن‌آباد، مرتضی قربانی‌مهرنیا و محسن حاتمی‌نژاد به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی از طریق وصول وجوه کلان برای این مؤسسات مالی و اعتباری محاکمه شدند.

جزئیات حکم متهمان پرونده موسسه مالی ولیعصر رباط کریم و بهارستان

 آنطور که سخنگوی قوه قضایه خبر داده است، حسن قوریانی به تحمل ۲۰ سال حبس، شلاق و ضبط تمامی اموال که از طریق خلاف قانون به دست آورده محکوم شد. مهدی بهرامی به ۱۲ سال حبس، شلاق و ضبط اموال، مرتضی قربانی به ۱۰ سال حبس، شلاق و ضبط اموال و محسن حاتمی‌نژاد هم به ۱۰ سال حبس، شلاق و ضبط اموال محکوم شدند.

شناسایی و توقیف دارایی‌های مؤسسات غیرمجاز ولیعصر و البرز

دارایی‌های مؤسسات غیرمجاز ولیعصر و البرز هم شناسایی و توقیف شدند و با استفاده از دارایی‌های توقیف شده و کمک‌های دولتی مبلغ ۴۱۳ میلیارد ریال از طریق بانک مرکزی به عنوان خط اعتباری در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفت.

 با استفاده از این خط اعتباری و اموال شناسایی شده تاکنون تمام مطالبات اشخاص تا سقف یک میلیارد ریال پرداخت و ۳ هزار و ۴۷۵ نفر از سپرده‌گذاران مطالباتشان وصول شده است.

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 672187

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =