کد خبر 672306
۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
بچه‌های مسجد شجاعانه وارد میدان شوند

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی- هنری مساجد کشور تجربه این کانون ها در ایران و جهان را متفاوت دانست و گفت: برنامه ریزی شده تا فضایی در دل مسجد و در حوزه فرهنگ و هنر، وارد شود و از دل مسجد، مدلی جهانی ارائه کنیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام و المسلمین «حبیب رضا ارزانی» در نشست هم‌اندیشی مدیران منتخب کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور که روز چهارشنبه به میزبانی استان مازندران و مبتنی بر رواق‌های 12 گانه در اردوگاه شهدای خرماکلا، برگزار شد،‌طی سخنانی اظهار کرد: حضور شما در این شرایط کرونایی بیانگر دغدغه در این امر و حماسه آفرینی در انتخابات 1400 نشان دهنده دغدغه مردم در شرکت تاثیرگذار و سرنوشت کشور است.
​رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: فضای بهتری به طور یقین نصیب کشور جمهوری اسلامی ایران می شود چرا که خدا فرموده که اگر شما در صحنه نباشید، خداوند امور را تغییر نمی دهد و نعمت را از شما می گیرد و به کسانی که سزاوارتر هستند، می دهد.
​وی تجربه کانون های فرهنگی هنری در کشور جمهوری اسلامی ایران و جهان را تجربه متفاوتی دانست و افزود: برنامه ریزی شده تا فضایی در دل مسجد و در حوزه فرهنگ و هنر، وارد شود و از دل مسجد، جوانان را با خدا و معنویت هر چه بشتر مانوس سازیم تا مدلی جهانی را ارائه دهیم.
​حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی تصریح کرد: در افق 1400 باید ارتباط جهانی ما در راستایی باشد تا معین در کشورهای دیگر شویم و الگوسازی نماییم و کارهای فاخر در جهان توسط شما نهادینه و معرفی شود.
​رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: همه فکر می کردند که انقلاب تمام می شود اما 42 سال، ایستاده اید و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، گام دوم انقلاب را پایه ریزی و همچنین برای 1440را برنامه ریزی کردند که با حرکت جهادی می توان با برنامه ریزی سیستماتیک و رصد به قله های رفیع، نائل شد.
​حجت الاسلام و المسلمین ارزانی خطاب به حاضرین در نشست افزود: بدون حقوق و مزایا در کانون های فرهنگی هنری مساجد فعالیت می کنید و کار شما، جهادی و داوطلبانه است که تاثیرگذاری بسیار دارد.
​رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به وجود ظرفیت های بالا در کانون های فهما، افزود: بچه های مسجدی، انقلابی و کانونی که مرشد و مرید مقام معظم معظم رهبری(مد ظله العالی)  هستند باید در میدان به صورت جانانه وارد عمل شوند و منصف باشند.
​وی بیان کرد: در سامانه 1400، شفافیت مالی بارگذاری می شود تا همگان در جریان امور قرار گیرند که بخشی از این موارد در سال گذشته اجرایی شد و منابعی را باید برای خودکفا شدن بیابیم  
​حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با بیان اینکه تخصصی شدن رواق ها از موارد مهمی است که باید در دستور کار باشد، افزود: فهما در سال جاری، دو ساله می شود و در حال اوج گیری است و باید تلاش شود تا به خروجی های خوب برسیم.
​رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر اینکه نگاه شما باید بین المللی باشد چراکه در حال رشد و توسعه هستید و باید با یکدیگر برای رفع مشکلات، گام بردارید، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد، شناسه دارند و دیده شدن و عرضه کارها یکی از نکات مهم است. در حال حاضر که  دارای شناسنامه و سند تحول ستاد هستیم و مهم این است که در کانون چه کنیم و چه نکنیم.
​وی ادامه داد: دارای سه شبستان و  12 رواق هستیم و باید ببینیم چه کاری در این سه شبستان می توانیم، انجام دهیم و راستی آزمایی در کانون ها باید صورت گیرد؛ در این میان آموزش یک ضرورت برای همه ما به شمار می آید و آموزش در رواق ها، متفاوت است و باید مدل آموزشی برای 1400برنامه ریزی شود؛ البته نمی شود آموزش ها برای همه استان ها متمرکز و یکسان باشد بلکه باید بر اساس استان به این مساله توجه و آن را اجرایی کرد.
​حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی بر آماده کردن فضا بر اساس علائق و توانمندی ها در بخش های مختلف تاکید کرد و افزود: ما با فراهم کردن ارتباطات بین المللی و با مجلس در صدد رفع مشکلات بچه مسجدی ها در مدل های مختلاف هستیم. وظیفه ما کارسازی، کادرسازی و دیده شدن اعضای کانون های مساجد است و هنگامی که شما دیده شوید در این صورت است که  توسعه همه جانبه بوجود می آید.
​وی همچنین انتقال تجربه را مهم دانست و تاکید کرد: باید این هدف مهم اجرایی شود، در راستای تحقق این مهم از ظرفیت ها و فکر یکدیگر استفاده کنید تا همه با هم برای رفع مشکلات گام برداریم؛ با توجه به اینکه 12 رواق  در 35 منطقه و 31 استان داریم، بنابراین بعد از این هم اندیشی باید تلاش شود تا در هر استان 12 رواق تشکیل شود.

منبع: تسنیم 

انتهای پیام/*

کد خبر 672306

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =