کد خبر 672347
۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
بازی‌ تبلیغاتی به بهای جان خبرنگاران

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد به عملکرد سازمان محیط زیست در انتقال خبرنگاران برای بازدید از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه، گفت: جان خبرنگاران قربانی بازی‌های تبلیغاتی سازمان محیط زیست شده است.

سمیه رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با تسلیت درگذشت دو تن از خبرنگاران به جامعه رسانه‌ای کشور، اظهار کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس موضوع سانحه تصادف اتوبوس حامل خبرنگاران را به فوریت بررسی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه در بررسی سانحه اتوبوس خبرنگاران باید چند موضوع مورد بررسی قرار گیرد، عنوان کرد در وهله اول پرداختن به مسئله ضرورت این سفر موضوع مهمی است که نباید از آن غافل ماند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد سازمان محیط زیست راه را به اشتباه به خبرنگاران نشان داده، چرا که راه بررسی این موضوع در پاستور و ستاد احیای دریاچه ارومیه بوده، نه آنکه خبرنگاران را به دریاچه ببرند.

رفیعی با تاکید بر اینکه جان خبرنگاران قربانی بازی‌های تبلیغاتی سازمان محیط زیست شده است، افزود: سوال آنجا است که چرا متولیان محیط زیست به جای پاسخگویی در قبال عملکرد خود دست به کارهای تبلیغاتی زده و جان خبرنگاران را به مخاطره می‌اندازند؟

وی ادامه داد: از سویی اگر برای حضور خبرنگاران برنامه‌ریزی شده، چرا تمهیدات لازم برای سفر آن‌ها اتخاذ نشده است، چه معنی می‌دهد اتوبوس حامل خبرنگاران دارای نقص فنی باشد؟

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از اینکه سازمان محیط زیست به راحتی با جان خبرنگاران بازی کرده است، گفت: از سویی این کارها از سوی محیط زیست مسبوق به سابقه بوده و آن‎‌ها حق تکرار خطایی را ندارند.

رفیعی با تاکید بر اینکه مجلس به فوریت به موضوع سانحه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران ورود می‌کند، تصریح کرد: مسئله را با جدیریت پیگیری و بررسی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار تهران نیوز، در جریان وقوع سانحه تصادف برای اتوبوس حامل 25 نفر از خبرنگاران متاسفانه دو تن از بانوان خبرنگار فعال در خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا جان خود را دست دادند، همچنین حال دو نفر دیگر وخیم بوده و 16 نفر نیز مصدوم و مجروح شده‌اند.

گفتنی است، علت وقوع این سانحه نقص فنی در ترمز اتوبوس اعلام شده است.

انتهای پیام/*

کد خبر 672347

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =