یورو ۲۰۲۰ به روایت آمار /«گل‌به‌خودی» آقای گل اروپا و آمار جالب یاران اریکسن

در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰، بیش از کریستیانو رونالدو با ۵ گل، «گل به خودی» اتفاق افتاده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ به پایان رسید و ۱۶ تیم پایانی مرحله حذفی مشخص شدند. در این مرحله پرگل‌ترین بازی مربوط به دیدار آلمان و پرتغال بود که با برتری ۴ بر ۲ مانشافت به پایان رسید. این رقابت که به بهترین بازی مرحله دوم یورو ۲۰۲۰ نام گرفت باعث شد تا تیم ملی آلمان تکانی به خود بدهد و بتواند تحول در خود ایجاد کند.

در گزارش زیر سعی داریم، مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ را با آمار بررسی کنیم. 

در این یورو تیم ملی هلند توانست با ۸ گل زده بیشترین گل زده را به ثبت رساند و پس از آن ایتالیا، بلژیک و پرتغال با ۶ گل جای گرفتند. هلند با اینکه پس از کومان هیچ وقت روز خوش را به خود ندید ولی توانست در یورو ۲۰۲۰ یکی از زیباترین و شناورترین بازی‌ها را به نمایش گذارد و توجه بسیاری را به خود متمرکز کند.

از طرف دیگر تیم ملی ایتالیا نیز توانست با هدایت مانچینی به یکی از مدعیان قهرمانی یورو بدل شود و با خط تهاجمی قدرتمند و متنوع خود برای تیم‌های حریف خط و نشان بکشد. چیرو ایموبیله، لورنزو اینسینیه و دومنیوکو براردی به خط اصلی مانچینی در فاز تهاجمی بدل شدند و نقطه اتکای آتزوری به شمار می‌روند. 

جالب اینجاست در بین آقای‌گل‌ها، گل‌به‌خودی با ۸ گل در صدر است. پس از آن رونالدو با ۵ گل جای دارد. با اینکه در این یورو بیش از هر رقابتی، گل به خودی دیدیم ولی رونالدو با ۵ گل در صدر و بازیکنانی چون پاتریک شیک با ۳ گل، امیل فورسبرگ با ۳ گل، روملو لوکاکو با ۳ گل، جینی واینالدوم با ۳ گل و رابرت لواندوفسکی با ۳ گل در رده‌ بعدی قرار دارند.

در این رقابت رونالدو البته از ۵ گل، ۳ گل را به وسیله پنالتی به ثبت رساند و توانست این آمار خارق‌العاده را نمایش گذارد. او با ۲ پنالتی در دیدار مقابل فرانسه به رکورد تاریخی علی دایی رسید و توانست آمار خارق العاده ۱۰۹ گل در بازی‌های ملی را به ثبت رساند.

از طرف دیگر در زمینه گلزنی باید به درخشش «پاتریک شیک» اشاره کرد. بازیکنی که در هفته اول به بهترین بازیکن نام گرفت و توانست باعث درخشش غیرقابل انتظار جمهوری چک شود. 

«گل‌به‌خودی» آقای گل اروپا و آمار جالب یاران اریکسن

رابرت لواندوفسکی در این یورو ۳ گل به ثبت رساند، ولی نتوانست مانع حذف لهستان شود. او با اینکه در یوروهای سابق خیلی نتوانسته برای تیم کشورش بدرخشد اما در یورو ۲۰۲۰ نشان داد که چرا یکی از مدعیان اصلی توپ طلا خواهد بود. او در فصل گذشته برای بایرن مونیخ ۴۱ گل به ثبت رساند و رکوردی تاریخی ثبت کرد.

در زمینه پاس گل، امیل هویبیرگ، بازیکن تیم ملی دانمارک و زوبر از سوئیس با ۳ پاس گل در صدر قرار دارند. هویبیرگ در بازی انتهای دانمارک مقابل روسیه یک شاهکار به ثبت رساند و توانست در ۲ گل تیمش نقش اصلی را ایفا کند. 

«گل‌به‌خودی» آقای گل اروپا و آمار جالب یاران اریکسن

تیم ملی اسپانیا با ۶۸.۷ درصد مالکیت در این بازی، بیشترین آمار در خصوص تسلط در میدان را به ثبت رساند. تیم ملی آلمان با میانگین مالکیت ۶۱.۳ در رده دوم جای گرفت و تیم‌های ملی ایتالیا، بلژیک، دانمارک و انگلیس در رده‌های بعدی جای گرفتند.

در زمینه دقت پاس نیز تیم ملی آلمان با ۸۹.۷ درصد بهترین آمار را به ثبت رساند و پس از آن تیم‌های ملی فرانسه، بلژیک، پرتغال، اسپانیا و ایتالیا این آمار خوب را به نمایش گذاشتند.

«گل‌به‌خودی» آقای گل اروپا و آمار جالب یاران اریکسن

در زمینه دقت پاس، جالب اینجاست ریس جیمز از تیم ملی انگلیس آمار ۹۹ درصد را به ثبت رساند و نشان داد در بازی مقابل اسکاتلند کاملاً بی‌اشتباه ظاهر شده است. بازیکنانی مثل اکسل وتسل از بلژیک، آیمریک لاپورت از اسپانیا، کالتا کار از کرواسی، فرمالن و بویاتا از بلژیک در رده‌های بعدی جای گرفتند.

بیشترین موقعیت در این ۳ بازی مرحله گروهی را تیم ملی دانمارک به ثبت رساند. این تیم که پس از اتفاق دلخراش اریکسن با مشکل بسیار جدی مواجه شد، توانست در بازی‌های بعدی نمایشی دیدنی از خود به ثبت رساند و با ۶۱ شوت به پرحمله ترین تیم یورو در مرحله گروهی نام گیرد.تیم‌های ملی ایتالیا، سوئیس، هلند، اسپانیا و اسکاتلند در رده‌های بعدی جای گرفتند.

«گل‌به‌خودی» آقای گل اروپا و آمار جالب یاران اریکسن

و اما در آخر در زمینه دفاعی، تیم ملی ایتالیا و انگلیس با ثبت ۳ کلین‌شیت بهترین نمایش را در دروازه از خود به ثبت رساندند. به عبارتی جان لوییجی دوناروما و جوردن پیکفورد دروازه‌بانانی بودند که در طول ۳ بازی گلی دریافت نکدند.

در زمینه مهار توپ امار جالب اینجاست تیم ملی ترکیه با ۱۸ مهار توپ در صدر قرار دارد و بالاتر از هر قدرتی ایستاده است. تیم‌های مقدونیه شمالی، فنلاند، ولز، اسلواکی و اوکراین نیز با مهارهای زیبا در رده‌های بعدی قرار دارند و نشان می‌دهند این تیم‌ها بیش از هر تیم دیگری مورد حمله قرار گرفتند و قرار گرفتن در فاز تدافعی اندیشه اصلیشان بوده است.

در همین رابطه چاکر با ۱۸ سیو از ترکیه، با اینکه ۸ گل دریافت کرد ولی بیشترین مهار را به ثبت رساند. دیمیتریوسکی از مقدونیه شمالی با ۱۴، دنیل وارد با ۱۴ ، هرادکی از فنلاند با ۱۴ و روی پاتریشو با ۱۱ مهار از پرتغال در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

بازی‌های مرحله حذفی از فردا(شنبه) تا سه شنبه در ۲ ساعت مختلف یعنی ۲۰:۳۰ و ۲۳:۳۰ برگزار خواهد شد تا ۸ تیم پایانی مشخص شوند. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 672432

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =