با خدمت به مردم امید مردم را خدشه دار نکنیم

امام جمعه قرچک گفت:با خدمت به مردم امید مردم را خدشه دار نکنیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت خود و همگان به تقوای الهی اظهار داشت : خداوند در سوره فصلتآیه ۳۰ می فرماید: ملتی که با خداوند خوب معامله می کند، البته عده ای قلیل همیشه بودند و هستند که دینشان را به متاع ناچیز دنیا می فروشند و فکر و عقل و نظر انسانی را که قیمت وجودی انسان است ، انسان منهای عقل و فکر واختیار و اراده اش چه ارزشی دارد.

امام جمعه قرچک گفت: هفتم تیر ماه سالروز شهادت شهید عدالت و اندیشه ناب ، مظلوم آیت الله بهشتی (ره) و روز و هفته قوه قضائیه است ، درود و رحمت الهی به روح بلندش و همه ۷۲ تن شهید والامقام و یاران وفادار امام (ره) سردار دانا و جبهه جهاد علمی و فرهنگی بودند ، صاحب دو گوهر گرانبها (هدایت و خدمت) یعنی علم و ایمانشف خدمت مخلصانه محصول ایمان است.

وی در ادامه افزود: با شناختی که از اسلام ناب داشتند و شناختی که از تفکر دنیای بیگانه داشتند ، تحولی در رونق اندیشه اسلامی و معرفی اسلام به دنیای تشنه حقیقت بوجود آوردند و با آسیب شناسی درست جامعه اسلامی و نیاز سنجی قوی ، با شجاعت و جرأت مرزهای حق و باطل را جدا و دیوارهای جهل را خراب کردند، چون بدنبال اصلاح درست بودند ،فرقان حق و باطل بودند ، بامخالفان و تنگ نظریها و مقاومت مواجه شدند.

اگر قضاوت در حکومت ما اسلامی نباشد، نمی توانیم به حکومتمان اسلامی بگوئیم

حجت الاسلام اسماعیلی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: هدف از وجود قوه قضائیه این است که مردم در جامعه احساس آرامش کنند ، اگر قوی ترین اشخاص یا خود دولت حتی حق کسی را ندیده گرفت و ظلم کرده ، احقاق حق کند، عزیزان قضایی ما زحمت می کشند ولی به برخی از مسائل باید توجه شود ، احساس می شود پرونده های خانواده ، یعنی اختلاف خانوادگی مهم نباشد ، به صدها دلیل عرض می کنم از همه پرونده ها مهم تر است .

وی افزود : قاضی آگاه و دلسوز و هوشیار باید بررسی کند نه در اولویت آخر باشد، تأکید رئیس محترم فعلی سیاست قضائیه این است که سعی شود به صلح و سازش منجر شود ، این روش عالی است ولی بشرطی که حقی ضایع نشود و به مظلوم ظلم نشود گاهی پیش می آید ، ضرر یک طرف سنگین است ، ظلم آشکاری صورت گرفته ، اما تأکید قاضی برآنست که بروید درست کنید ، حالا بروید درست کنید هم مشکل است ، چون رها می کند ، طرف قوی که ظالم هم هست ، زیر بار نمی رود ، قاضی خودش باید مصلح باشد.

حجت‌الاسلام اسماعیلی گفت : باید دقت کنیم ، امید مردم را خدشه دار نکنیم و هرگونه سهل انگاری یا بی توجهی تضعیف نظام اسلامی است و خدمت به مردمانی که در دنیای دیروز و امروز بی نظیرهستند.

وی تصریح کرد : تحلیل گران غربی در سخنان گونانی اظهارکردند که ملت ایران این بار خودشان را بیمه کردند و با این حضور و اتحاد علی رغم دشمنیها و مانع تراشیها ، ثابت کرد یک ملت تسخیر ناپذیر است.

امام جمعه قرچک اظهار داشت : انشاء الله دستگاه اجرایی آینده به امور کشور نظم ونسخ خواهد داد ، منافذ فساد را خواهد بست ، تا کار به ایستگاه های پایانی مبارزه با فساد نکشد ، آینده قوه قضائیه شفاف است با وجود سند تحول قضایی ، با دو هدف مهم رضایتمندی مردم و دستیابی به عدالت ، با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب کار پیش خواهد رفت و قائم به شخص نیست و انشاءالله ظرف چند روز آینده ، رئیس جدید هم منصوب می شود و ما شاهد هم افزایی سه قوه خواهیم بود.

حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه قرچک ضمن تبریک به منتخب مردم در سخنانی اظهار داشت: امید به وعده ها باید تقویت شود، کابینه جهادی ، انقلابی و سالم تشکیل شود، معتقد به اصل انقلاب ، ارزشها ، موضع مقاومت ، توجه به ظرفیت های داخل، جوانان مستعد ، توجه به قشر ضعیف و… باشید.

وی بیان کرد : مذاکرات برجام هم که صحبت است به نقطه پایانی رسیده ، ما نتیجه مطلوب و به نفع نظام و ملت را خواهانیم، کیفیت مهم است ، تحریم ها یکجا باید لغو شود و بعد هم راستی آزمایی شود ، پاسخ قاطع و یک کلمه ای رئیس جمهور منتخب قابل تقدیر است ، که به سؤال دیدار احتمالی با بایدن را با یک خیر انقلابی جواب دادند.

امام جمعه قرچک در پایان تاکید کرد : از ملت همیشه در صحنه ، پیروز ، ولایتمدار ، انقلابی وبصیر ایران اسلامی خصوصا مردم شهیدپرور شهرستان قرچک که یک بار دیگر به یاوگویان داخلی وخارجی نشان دادند که این ملت پای نظام وآرمانهای مقدس شهداء ایستاده اند وتا آخرین نفس پشتیبان نظام وانقلاب و رهبری هستند.

انتهای پیام/*

کد خبر 672462

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =