تزریق واکسن کرونای خبرنگاران زودتر از مرداد میسر نیست

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است و بر همین اساس بعید می دانم، زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،علیرضا زالی  در حاشیه افتتاح اولین مرکز «سی. تی. اسکن» قرچک در جمع خبرنگاران گفت: خبرنگاران به دلیل حضور در مراکز پر خطر، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و بیمارپذیر حضور پیدا می‌کنند و استفاده از همه وسایل حفاظتی در خصوص ویروس کرونا برای آن‌ها ممکن نیست.

وی گفت: لذا خبرنگاران جزو مشاغل پر خطر محسوب می‌شوند و به همین دلیل نامه‌ای به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کردیم، اما ما در ستاد مقابله با کرونا استان تهران مانند دیگر مناطق کشور تنها توزیع کننده واکسن‌های کرونا هستیم و در سهمیه بندی نقشی نداریم، اما به ستاد ملی مقابله با کرونا برای توزیع واکسن برای تزریق خبرنگاران اعلام امادگی کردیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران افزود: اما ستاد ملی مقابله باکرونا خبرنگاران را جزو مشاغل گروه سه برده است و بر همین اساس بعید می دانم، زودتر از مرداد برای خبرنگاران واکسن تزریق شود، ولی ما آمادگی داریم، اگر سهمیه واکسنی برای خبرنگاران در نظر گرفته شود، به سرعت تزریق را انجام دهیم.

وی در خصوص ویروس نوع دلتاکرونا نیز گفت: دلتا آخرین واریانت ویروسی است، که در مجموعه ۶۸ کشور دنیا از جمله ایران مشاهده شده است، این واریانت جهش یافته است و اولین بار در هند دیده شده و از خصوصیات این ویروس می‌توان به بالا بودن سطح سرایت پذیری و بین ۸ تا ۱۲ برابر نسبت به فرم‌های کلاسیک کووید ۱۹ قدرت سرایت پذیری دارند و خوشه‌های خانوادگی را بیشتر درگیر می‌کند.

زالی افزود: توأم بودن علائم گوارشی و تنفسی جزو ویژگی‌های این ویروس است و شروع علائم تا بستری شدن بیمار مدت زمان کمتری طول می‌کشد.

انتهای پیام/

کد خبر 675102

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =