کد خبر 675190
۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
عصر جدید روی دور تند

روز 28 خرداد 1400 در تاریخ ایران اسلامی ماندگار شد. این روز، حماسه است و پیروزی عظیم؛ ولو کره الکافرون؛ ولو کره المشرکون. اما چرا؟ قریب به 3 هزار روز، مردم به اسم تدبیر، بی‌تدبیری دیدند و به اسم امید، ناامید شدند اما باز هم میدان‌داری کردند و صحنه را خالی نگذاشتند. انواع و اقسام فشارها و سختی‌ها روی دوش آنان بود ولی امیدوارانه برای تغییر آمدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در تاریخ ایران اسلامی ماندگار شد. این روز، حماسه است و پیروزی عظیم؛ ولو کره الکافرون؛ ولو کره المشرکون. اما چرا؟ قریب به ۳ هزار روز، مردم به اسم تدبیر، بی‌تدبیری دیدند و به اسم امید، ناامید شدند اما باز هم میدان‌داری کردند و صحنه را خالی نگذاشتند. انواع و اقسام فشارها و سختی‌ها روی دوش آنان بود ولی امیدوارانه برای تغییر آمدند. این امت در سراسر تاریخ، کم‌نظیرند. خسته نشو، صبور و شکور، گوشه‌ای از خصائل این مردم است.

کارشکنی‌ها، قصور و تقصیرهای برگزاری انتخابات بماند برای وقت دیگری اما حضور میلیونی مردم پای صندوق‌های رأی، آن‌هم در ایام کرونا و تحریم و ناکارآمدی و صدها مسئله ریزودرشت، غیر از صبوری و بردباری، ناشی از یک صفت ممدوح دیگر هم هست؛ مردم ایران، امیدوارند؛ امیدوار به عصر جدید.

مقام معظم رهبری در بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب این‌گونه فرمودند: «آن روز که جهان میان شرق و غرب مادی تقسیم‌شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌بُرد، انقلاب اسلامی ایران، باقدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود.»

در این دوره، انقلاب‌های متعدد و بعضا بزرگی رخ داد، اما «انقلاب اسلامی، بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه پُرافتخار را بدون خیانت به آرمان‌هایش پشت سر نهاده و در برابر همه وسوسه‌هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می‌رسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی شده ‌است.»

همه این موارد، پیشرفت‌ها و افتخارات در حالتی است که باید «بدانید که اگر بی‌توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌هایی از تاریخ چهل‌ساله نمی‌بود -که متأسفانه بود و خسارت‌بار هم بود-  بی‌شک دستاوردهای انقلاب از این بسی بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمان‌های بزرگ بسی جلوتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نمی‌داشت.»

حضرت اباعبدالله علیه‌السلام در دعای عرفه می‌فرمایند: «اِنَّ اخْتِلافَ تَدْبیرِکَ وَ سُرْعَةَ طَوآءِ مَقادیرِکَ مَنَعا عِبادَکَ الْعارِفینَ بِکَ عَن السُّکُونِ اِلی عَطآءٍ وَ الْیَأسِ مِنْکَ فی بَلاءٍ؛ به راسـتـی تغییرات تـدبـیـرت و سـرعـت تحول مقدراتت، بـنـدگـان عـارف تـو را منع کرده از اینکـه بـه عـطایت دل آرام و مطمئن باشند و همچنین در بلای تو مأیوس و ناامید شوند.» حکایت این ایام که ما امیدوارانه آن را عصر آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) می‌دانیم، از زمان صدور بیانیه گام دوم انقلاب تاکنون نیز جالب‌توجه، بررسی و مصداقی از همین سرعت‌بالای تغییر مقدرات و تدابیر عالم است.

غرب آسیای ۱۴۰۰ با ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ قابل قیاس نیست؛ یمن امروز به یُمن و برکت مقاومت انصارالله، آل سعود را زمین‌گیر کرده است. لبنان امروز، به‌واسطه حکمت و خلوص سید حسن نصرالله و حزب‌الله عزیز، قدرتمندتر و محبوب‌تر از همیشه است. حمله به پایگاه‌های آمریکایی در عراق دیگر تابو نیست و پایگاه‌های آمریکا هرازگاهی شخم زده می‌شود. اما از همه مهم‌تر، آرمان نخست، مسئله اول و پاره تن اسلام است؛ یعنی فلسطین قهرمان. اتفاقی که در این بازه زمانی افتاد، بی‌نظیر بود. شکست مفتضحانه رژیم جعلی صهیونیستی از مقاومت فلسطین و ضربه‌های کاری و مؤثر فلسطین به قلب تأسیسات اتمی دیمونا و سایر نقاط استراتژیک، نشان داد عصر جدید، سریع‌تر از تصورات و محاسبات عموم تحلیلگران و کارشناسان در حال شکل‌گیری و قوام است.

قراردادهای راهبردی ایران و روسیه و ایران و چین و همین‌طور سفر وزیر خارجه هند و دیدارش با رئیس‌جمهور منتخب، همگی نوید نقشه و نقش‌آفرینی جدیدی از سوی ایران اسلامی است.

آری، ایران اسلامی در آستانه دروازه تمدن بزرگ اسلامی ایستاده است و در این مسیر تنها نیست. مظلومان مقتدر و متحد ما در اقصی نقاط منطقه و جهان، جانانه در کنارمان ایستاده‌اند و جمهوری اسلامی را الگو و سیدالشهدای مقاومت، حاج قاسم سلیمانی را اسوه خود می‌دانند. چهل‌وچند سال قبل، خمینی کبیر با نگاه به آسمان و اتکا به مردمان نجیب این سرزمین، ساز دل‌انگیزی کوک کرد که اینک نوایش به گوش خیل وسیعی از آسیا و آفریقا گرفته تا اروپا و آمریکا رسیده و دل از بسیاری برده است. پایداری ملت ما جواب داده و مسیر پیش‌رو قطعا از منظر مادی آسان‌تر و در مسیر معنوی، متعالی‌تر است. انقلاب اسلامی ما از درون عمیق‌تر شده و در نگاه بیرونی به فرموده امام خمینی(ره) صادرشده است.

  مسعود پیرهادی  

منبع: رسالت

انتهای پیام/

کد خبر 675190

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =