کد خبر 675280
۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
افزایش بدحجابی در سایه رنگ باختن امر به معروف

امام جمعه قرچک گفت: در حالی فضائل دینی مانند امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کم‌رنگ شده و مغفول مانده‌اند که شاهد افزایش پدیده‌های فرهنگی مانند بدحجابی هستیم.

حجت‌الاسلام حجت‌اله اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و دستور کشف حجاب رضاخانی و هفته عفاف و حجاب، اظهار کرد: باید با تحلیل وضعیت عفاف و حجاب، به بررسی چرایی و ریشه بی‌حجابی پرداخته و به دنبال اجرای دیدگاه و نسخه تربیتی باشیم که سلامت جامعه را در این بخش تامین می‌کند.

وی گفت: در زمان اعلام کشف حجاب رضاخانی زنان و مادران ما تا پای جان ایستاده و در برابر این فرمان مقاومت کردند، حال آنکه امروز زنان با دست خود کشف حجاب می‌کنند.

امام جمعه قرچک به نقش رنگ باختن فضائل دینی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه در بروز پدیده بی‌حجابی اشاره کرد و افزود: حال آنکه هرگونه اهمال و کوتاهی در این باره بلایی را نازل می‌کند که خشک و تر را با یکدیگر می‌سوزاند.

حجت‌الاسلام اسماعیلی با اشاره به این‌که بر اساس آیه ۱۹ سوره مبارکه نور دوست‌داران فحشا و منکر به عذاب دردناکی مبتلا می‌شوند، بیان کرد: این هشدار ابتدا خطاب به مسوولان بوده و سپس مردم مخاطب آن هستند.

وی به نقش ازدواج در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی مانند بدحجابی اشاره و تاکید کرد: متاسفانه باید پذیرفت دشمن در جبهه جنگ نرم طی سال‌های متمادی و به آهستگی سنت‌ها و بدعیت‌های جدیدی را در این زمینه بنا نهاده است.

امام جمعه قرچک بیکاری و ناتوانی در تامین هزینه‌ها و مخارج زندگی را از دیگر عوامل افزایش سن ازدواج و عدم علاقه‌مندی جوانان به تشکیل خانواده برشمرد و افزود: اینها در حالی است که طی نشدن مسیر طبیعی زندگی جوانان جسم، روح و فکر آنان را خراب کرده و به دام بی‌اخلاقی می‌زند.

وی با تاکید بر این‌که ازدواج سلامت جسم، فکر و دین را تامین می‌کند، تصریح کرد: در صورت توجه جوانان به هدف‌های ازدواج و تاثیرگذاری آن، با رعایت اصول و واجبات اولیه و کاستن از سطح توقعات آنگاه دیگر به هر شکل ممکن ازدواج را به تاخیر نمی‌اندازند.

حجت‌الاسلام اسماعیلی تصریح کرد: البته در حالی وظیفه دولت فراهم آوردن مقدمات و ملزومات تشکیل زندگی جوانان است که متاسفانه دولت‌ها تاکنون به این تکلیف خود به نحو مطلوبی عمل نکرده‌اند، از این‌رو دولت سیزدهم باید با تمرکز و برنامه‌ریزی مدون در این باره به ادای تکلیف بپردازد.

انتهای پیام/*

کد خبر 675280

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =