کد خبر 675856
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
اولویت‌های فرهنگی اجتماعی در تیررس نگاه شهرداری باقرشهر

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر گفت: موضوعات فرهنگی و اجتماعی در تیررس نگاه شهرداری باقرشهر قرار گرفته و در این زمینه اقدامات متعددی با هدف دمیدن جانی تازه در روح شهر انجام شده است

امیر محبی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: شهرداری و شورا در سال‌های اخیر با نگاه ارزشمند به حوزه مدیریت شهری به موضوعات فرهنگی پرداخته و اقدامات اثرگذار و اثربخشی در زمینه تحقق مطالبات در این بخش انجام داده‌اند.

وی گفت: با برگزاری نشست‌های متعدد در قالب کمیسیون‌های مشترک با شورای شهر و دیگر دستگاه‌های اجرایی متولی فرهنگ اقدامات اثرگذاری در باقرشهر انجام شده که از آن جمله می‌توان به احیای شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر خاطرنشان کرد: به این ترتیب گام‌های اثربخشی در زمینه ارتقاء حقوق شهروندی و موضوعات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی برداشته شده و تدوین و اجرای برنامه عملیاتی آموزش شهروندی از سوی فرهنگسراها قوت گرفته است.

محبی با اشاره به اجرای برنامه‌ها و ارائه آموزش‌هایی در حوزه بهداشت و سلامت، بیان کرد: به این ترتیب کوشیده‌ایم علاوه بر در کنار پرداختن به اقدامات عمرانی و توسعه‌ای، با پرداختن به موضوعات فرهنگی، اجتماعی و هنری به روح شهر نیز توجه کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر اجرای برنامه‌هایی در حوزه ادبیات و شعر و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری مانند جشنواره مکتب شهید سلیمانی، از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی متولی مباحث فرهنگی در قالب اجرای برنامه‌های مشارکتی استفاده شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر تاکید کرد: از ابتدای شیوع کرونا و به واسطه کمرنگ شدن فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، به آموزش‌های مجازی روی آورده و از این بستر برای ارائه خدمات به شهروندان بهره گرفته‌ایم.

محبی عنوان کرد: به منظور قوت بخشیدن به ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی باید از ظرفیت انجمن‌های مردم نهاد به نحو مطلوب‌تری استفاده شده و توان و پتانسیل آنان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی هر چه بیشتر کاری بیاید.

انتهای پیام/*

کد خبر 675856

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =